Inimesed

25 AASTAT KUKU RAADIOT: surmaga lõppenud olümpiapeo ülekandest raadio oma valuutani (6)

Urmas Vahe, 6. märts 2017 04:00
EESTI KANGEIM VALUUTA: Üks kuku võrdus 100 Eesti krooni ja 70 sendiga.

"Oi-oi-oi-oi-oi…" oigas Kuku raadio esimene peatoimetaja Erki Berends otse-eetris 23 korda järjest. Parasjagu võttis rahvas Tallinnas Raekoja platsil vastu Barcelona olümpia sangareid. Osa publikust oli roninud platsiäärse maja tellingutele. Ootamatult aga andsid need raskusele järele – see vaatepilt panigi Erki oigama. Üks noormees sai surma, kümmekond vigastada. Nii nagu sel traagilisel 1992. aasta augustipäeval, on Kuku mikrofon püüdnud uudiseid juba veerand sajandit.

Erki, kes on ühtlasi üks raadiojaama asutajaid, räägib, et Kuku sai eetrivalmis 1. märtsil 1992. Omanikud Hans H. Luik ja Rein Lang olid andnud peatoimetajale kaks kuud aega jaama käivitamiseks. 1991. aasta sügisel oli juba alustanud Eesti esimene kohalik erajaam Tartu raadio, Kukust sai esimene üleriigiline kommertsraadio.

Erki esimene suurem töö oli Kuku meeskonna moodustamine. Kogemustega raadiotöötajaid leidus toona ainult ühes kohas, Eesti Raadios. Ka Erki pärines sealtsamast Kreutzwaldi tänava raadiokvartalist, kus ta oli töötanud juba üle 13 aasta. Tema visiidid uude ja vanasse raadiomajja hakkasid tasapisi kandma vilja ja nii mõnigi kord tuli ta tagasi saagiga – keegi oli taas nõusse räägitud. Olgu reporter või tehnikamees.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee