Inimesed

Fonda: "Mind on vägistatud ja pilastatud." (9)

Õhtuleht.ee, 6. märts 2017 04:00
Jane Fonda Foto: AFP / Scanpix
Hollywoodi legend Jane Fonda tunnistas esimest korda, et ta on vägistamisohver.

"Mind on vägistatud, mind on lapsena seksuaalselt kuritarvitatud ja mind on vallandatud, sest ma ei maganud ülemusega. Mõtlesin ikka, et see on minu süü – et ma ei teinud või öelnud õiget asja," ütles näitlejanna Net-a-Porter’ intervjuus, mille tegi tema noor kolleeg Brie Larson.

"Tean noori tüdrukuid, keda on vägistatud ja kes isegi ei teadnud, et see on vägistamine. Nad mõtlevad: "Küllap ma ütlesin ei kuidagi valesti.""

Fonda (79) sõnul on naisliikumise tähtis saavutus süstida naistesse arusaamist, et vägistamine ja seksuaalvägivald pole nende süü.

2014. aastal paljastas Fonda, et tema ema Frances Ford Seymour pidi tüdrukuna taluma seksuaalset ärakasutamist. Seymour tappis end 42 aasta vanusena. "Sel hetkel, kui sellest teada sain, vajus kõik oma kohale," rääkis Fonda.

"Mõistsin, milleks see meeste vahetamine, lõputud ilulõikused, süü, võimetus armastuseks ja läheduseks. Suutsin emale ja endalegi andestada," ütles Fonda vähiohvritele mõeldud Rape Treatment Centeri üritusel ja tõotas keskust elu lõpuni toetada.

Samal teemal

28.04.2018
Jane Fonda: ilulõikus võib olla märk lapsepõlveaegsest pilastamisest
16.00.2018
Filmilegend Jane Fonda näolt eemaldati vähkkasvaja
30.11.2017
Jane Fonda ei uskunud, et ta 30aastasekski elab
21.11.2017
IGINOOR JANE FONDA: „Vananemine pole allakäik, vaid tõusutrepp!“