Üritused

Triin Tulev "Eesti laulu" reklaamklippidest: "Kas meie naljad peavadki olema nii labased ja läbimõtlematud?"  

Õhtuleht.ee, 4. märts 2017, 21:37
Triin TulevFoto: TEET MALSROOS
"Eesti laulu" vaheklippidena sai seekord näha Märt Avandi ja Ott Sepa naljareklaame. Reklaamid ei meeldinud aga lähisuhtevägivalla vastu võitlejale Triin Tulevile, kelle sõnul oleks reklaamide ette pidanud panema hoiatuse!

"Ei saa mitte vaiki olla:
Palun öelge, kas meie naljad peavadki olema nii labased ja läbimõtlematud? Kas saadakse aru, et kell on veel varajane ja lapsed vaatavad ka Eesti Laulu? Pered vaatavad. Vanaemad vaatavad. Rasedad naised vaatavad. Aga ekraanil jooksevad verised rusikad, klienditeenindajat tulirelvaga ähvardav idioot ja naisi peksvad matsid. Sellise ekraaniaja puhul on tegelikult reegel, et tuleb eetrisse lasta ka hoiatus: "Lastele ja tundlikele inimestele vaatamine mittesoovitav!" 
Märkimisväärselt nüri oli see "jahimeeste" reklaam. 1) ära võta sõna, kui sa ei tea, millest räägid. 2) Sõnum "Kill everyone!" otse, suurelt ja värviliselt ekraanil, samas kui Eestis liigub laste seas reaalne tapmismäng, kus tehakse enesetapp/ähvardatakse tappa, kui ei tee. Jube! Mõistus tõesõna pole enda teha," alustas Tulev.

Samal teemal


"Ja andke andeks, et isiklikult võtan, aga te teate väga hästi, et perevägivalla vastane liikumine Eestis on mu südameasi. Sellise probleemi üle, mis puudutab verise rusikaga meie väikses Eestis iga aasta 50K naise elu nalja teha on lihtsat idiootne. Ja sellest polnud veel vähe - lisaks peeti vajalikuks teha nalja meie presidendi üle, kuna tema samuti teemat oluliseks peab? Kutid, kas teil ei tulnud komplektiga ajusid kaasa või?" kritiseeris naine.

"Ma mõtlen, et kui teie "naljad" tulevad sellest, et teil on nii suur vajadus massile meeldida, siis võibolla peaksite natukeseks nö "õhku haihtuma" ja järele mõtlema? Ehk tuleks kasuks? Sest õhuta ei saa meist keegi. Saagegi selleks maaõhuks, mille üle mingi kummalise nalja viskasite. Ei vabanda otsekohesuse pärast. Tõesti ei vabanda. Teie peaksite praegu televaatajate ja saalisolijate ees vabandama. Üldse ei imestaks, kui järgmine aasta panevad Eesti lipu põlema. Ja siis kiidavad oma "nalja" takka. Sest kui iseennast ei kiida, siis kes ikka kiidab, eks," kirjutas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee