KUUBIKUTE SADU: Siiri Sisaski loo «Kuristi kohal» kukkus laest 54 kasti, lakke jäänud 45 kastist moodustus Eesti kaart. «Tegelikult oli Siiri ümber väga suur turvaruum,» märgib tehnilise meeskonna juht Margit Roosaar. «Siiri tundis ennast hästi ja meie teadsime, et tal ei ole võimalust saada kastiga pihta.» Foto: Arno Mikor / VPK
Jaanus Kulli, Aigi Viira, Jaak Allik 4. märts 2017 04:00
Omamoodi paradoksaalne, aga kaks üldrahvalikult kõige enam vastakaid emotsioone ja eriarvamusi tekitavat asja on aasta-aastalt vabariigi presidendi vastuvõtu kontsert-etendus ja vana-aasta õhtu ­teleprogramm.

Omamoodi paradoksaalne, aga kaks üldrahvalikult kõige enam vastakaid emotsioone ja eriarvamusi tekitavat asja on aasta-aastalt vabariigi presidendi vastuvõtu kontsert-etendus ja vana-aasta õhtu ­teleprogramm.

Kui aastavahetuse programmid sumbuvad tavaliselt üldmõttesse: nalja oli vähe ja eelmise aasta programm parem, siis aastapäeva kontserdi puhul kaldutakse kaaluma, kas uus oli eelmisega võrreldes veelgi raskemeelsem ja sügavmõttelisem või mitte.

Nagu uusaastaööl, nii algavad ka vabariigi aastapäeval elavad arutelud süldilaua taga juba programmi ajal ning kestavad järellainetusena veel nädalaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (52)

idealist 6. märts 2017 17:51
Hämmastav sümbolite paraad. Kui keegi ei tabanud siis 54 pluss 45 on 99. Sajani on veel minna.
Maakas 6. märts 2017 09:16
Selles ju kogu asi oligi, et see laval sebimine jäi täiesti arusaamatuks. Sellest ka palju negatiivseid kommentaare. Kui ma lähen teatrisse balletti vaatama, on kavalehes balleti sisu kirjeldus. Seetõttu saan ma aru, mis seal tantsijad tantsivad. See pappkastide jama oli aga lausa üle mõistuse. Et neid oli laes 99 ja et 54 kukkus alla, seda võisid teada vaid lavastajad. See pappkastidega sebimine varjas täielikult ära Siiri Sisaski laulu sisu ja mõtte ja teksti. Kogu laul osutus mõtetuks. Jne jne. Võib-olla oli saalisistujatel ees mingi kavaleht, aga kindlasti peaks kontserdi teleesitus edaspidi sisaldama subtiitreid, et mis parajasti toimub. See väldiks edaspidi mittemõistmist ja selles tulenevaid negatiivseid reakstsioone tavainimestelt.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS