Üritused

Koorid saavad oma Eurovisioni muusikavõistluse, Eestit esindab ETV tütarlastekoor (4)

Toimetas Keit Paju, 1. märts 2017 11:26
ETV tütarlastekoorFoto: ERR
Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) algatab uue telekonkursi - Eurovisiooni võistluse kooridele (Eurovision Choir of the Year). Seitsme osalejamaa hulgas on ka Eesti - meid esindab ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel. Esinemiskava plaanitakse kokku panna Veljo Tormise helitöödest.

Esimese kooride Eurovisioni korraldavad Läti televisioon (LTV) ja Riia turismiarendusbüroo, sündmus toimub Riia Arenal 22. juulil.

Teised osalejad tulevad Austriast, Belgiast, Taanist, Lätist, Saksamaalt ja Sloveeniast, ning auhindade hulgas on ka heliplaadi salvestamise leping.

Kõigil kooridel tuleb esineda kuue minuti vältel. Esitusi hindab kõrge professionaalsusega žürii, kuhu kuuluvad teiste seas Briti helilooja John Rutter ja Läti metsosopran Elīna Garanča.

Muusikaõhtut juhivad Grammyga pärjatud helilooja-dirigent Eric Whitacre ja Läti televisiooni saatejuht Eva Ikstena. Ülekande režissöör on Peter Maniura (BBC).

"Koorilaul on virgutav, sotsiaalne ja kunstipärane tegevus, kus igaüks saab kaasa teha, sõltumata vanusest ja muusikakogemusest. Pealegi kasvab koorimuusika populaarsus kogu maailmas," ütles EBU muusikasündmuste juht Jan Ola Sand.


ETV teeb suvisest kooride Eurovisionist ülekande.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee