Triinu ja Jevgeni OssinovskiFoto: Alar Truu
Katharina Toomemets / Publik.ee 28. veebruar 2017 18:11
Eile hommikul räägiti Sky Plus hommikuprogrammis, et reedel peetud vabariigi aastapäeva vastuvõtupeol püüdis kaamera tantsupõrandal kinni tülitseva paari. Seepeale helistas stuudiosse kuulaja, kes väitis, et tegu On Jevgeni ja Triinu Ossinovskiga. Triinu Ossinovski pahandab nüüd oma Facebooki kontol Kivisaarega.

Saatejuhid arutasid eile hommikul eetris reedese presidendi vastuvõtu teemat ja ühel hetkel meenus Alari Kivisaarele, et ta nägi tantsupõrandal tüli. „Nägin tantsupõrandal mingisugust intsidenti, keegi läks minu arust kellegagi tülli,“ rääkis Kivisaar nähtust. „Ma ei jõudnud tabada, kes see oli. Naine pani käe mehe näo peale ja see lükkas selle minema. Saatejuhid arvasid, et peomeeleolus võib ikka sellist asja juhtuda. „Hea, et ta naisele kümpi ei sõitnud. Isegi presidendi vastuvõtul võib peksa saada.“

Seepeale helistas stuudiosse üks kuulaja, kes ütles, et tegu oli Ossinovskitega. „Oligi või? Päriselt?“ imestasid saatejuhid. „Oli-oli. Me emaga vaatasime ka, mis toimub,“ kinnitas kuulaja, mispeale Kivisaar viskas kivi kollase meedia kapsaaeda ja ütles, et nemad hommikuprogrammis peavad kõmumeedia töö ära tegema. „Hea, et ta naisele kümpi ei sõitnud, seal läks asi ikka füüsiliseks. Jäi mulje, nagu naine paluks midagi andeks, hakkaks põske silitama ja see virutas käe minema,“ kirjeldas Kivisaar.

Natukese aja pärast öeldi eetris, et tuli uus info, mis ütleb, et tegu siiski polnud Triinu ja Jevgeni Ossinovskiga, kuid siiski ei oldud veel teada saanud, kes ikka tantsupõrandal tülitsesid. Saatejuhid panid ülekande käima ja püüdsid nimetatud intsidenti telepildist taas üles leida.

Kivisaar tunnistab Publikule (loe pikemalt siit), et tõesti selline asi juhtunud on. Alari Kivisaar kommenteeris asja öeldes, et väidet kontrolliti koheselt ja tuvastati, et tegu ei olnud siiski Ossinovskitega.

„Kümnekonna minuti pärast lükkasime raadiokuulaja väite ka otse-eetris ümber. Samuti tuli see raadiokuulaja eksimus ka tänases hommikuprogrammis korduvalt jutuks.“

Foto: Robin Roots

Täna hommikul ütles Kivisaar tõesti hommikuprogrammis, et sai eile presidendi kantseleist kõne, mispeale kaassaatejuhid tema kallal lõõpima hakkasid, et kas mees sai järgmiseks aastaks juba kutse. Kivisaar aga ütles, et see väike kähmlus kütab kirgi ja talle tundus juba kohe, et tegu ei olnud Ossinovskitega. „Helistati, keegi ei praganud, aga taheti sellele tähelepanu juhtida ja informeerida, et need polnud nemad,“ rääkis Kivisaar hommikul. „Nüüd vist on tuvastatud ka inimesed, kes seal tegelikult kähmlema läksid.“

Avaldame Triinu Ossinovski kirjutise täismahus muutmata kujul:

„Esmaspäeva hommik algas sellega, et head tuttavad uurisid kas minu ja Jevgeni suhtega on ikka kõik päris korras. Millest selline küsimus, imestasime. Üsna pea saime teada, et SkyPlus Hommikuprogrammi kolmik võttis presidendi vastuvõtu teemadel arvata. Seal juures rääkis Alari Kivisaar, et tema oli ülekandest näinud, kuidas üks paar olla peo käigus tülli keeranud ning kaamera silm olla ka vägivallale kalduvat kehakeelt näidanud. "Hea saatekuulaja" võeti sel teemal eetrisse "valgustama" ja tema suu läbi sai kuulajatele teatavaks, et need olla olnud mina ja Jevgeni. Kõne lõppes ja saatejuht Kivisaar arvas, et teemat oleks paslik vürtsitada "sobiva" naljaga, lausudes: "Ahah, see oli siis see Ossinovski kätš. Hea, et ta naisele kümpi ei sõitnud põhimõtteliselt!" Ja siis vadistasid nad saates sel teemal ja muudel triviaalsetel teemadel edasi.

Miks ma sellest kirjutada võtsin? Mitte seetõttu, et minu abikaasa maine sai taas pleki võrra mustemaks ja täiesti õigustamata. Aga seetõttu, et vaid õhtu enne seda, kui tuntud saatejuht ja avaliku elu tegelane (sest Alari Kivisaar seda kahtlemata on) kergekäeliselt ning naljale kalduvalt perevägivalla teemadel otse-eetris võttis mind ja mu abikaasat ette, oli just samal teemal peatunud meie president. President Kaljulaidi üks olulisi rõhuasetusi aastapäevakõnes oli just perevägivallale ja ühiskondlikule hoiakule pühendatud. Ühiskondlik hoiak, mis ei lase tunnistada probleemi suurust, näitab seda väikemana kui see on, marginaalsena isegi. President Kaljulaid ütles muuseas:

"Millal te kuulsite viimati poliitilist diskussiooni, näiteks enne valimisi, kuidas lugupeetud kandidaadid võiksid aidata vägivalda välja juurida? Nõudke sellist diskussiooni. Ärge valige inimesi, kes koduvägivalla teemal suudavad genereerida vaid mõne rumala nalja. Ärge naerge ja ärge valige."

Just nimelt: Ärge naerge. Ärge pöörake pilku ära. Ja ärge kuulake selliseid saateid. Tehke suu lahti, kirjutage, kui vaja, kui olete märganud midagi seesugust. Sobimatut hoiakut, nalja. Muul moel see ühiskondlik hoiak ei muutu.“

Osa loost on refereeritud Publik.ee'st. Loe pikemalt siit.

Samal teemal

Kommentaarid  (53)

Stasi käekiri ? 1. märts 2017 15:27
Kas Stasi püüdis mõnikord inimesi teadlikult ka psüühiliselt ruineerida?
Kõiki riigivastaseid ei saanud ju vangi panna. Teinekord võeti appi ka muud vahendid, et panna inimene kahtlema endas ja elus üldse – ehk siis tollase ametliku Ïargooni järgi “korraldades süstemaatiliselt ebaõnnestumisi tööalases ja isiklikus elus”. Kuidas see käis? Näiteks õõnestades inimese mainet, tekitades temas lootusetustunnet. Taktikaliselt peeti heaks, kui kõik halvad asjad sattusid ajaliselt kokku. Näiteks kui “sihtpersooni” arstilt saadi teada, et ta on hetkel tõbine, siis käivitatigi terve võtete arsenal.
Näiteks?
Kuidas inimese elu ära rikkuda? Võtame näiteks perekonna, kes elab ridaelamus. Ühtäkki ilmub nende akende alla mustus, prügi, kasutatud kondoomid… Nad koristavad selle ära, kuid järgmiseks hommikuks on aknaalune jälle räpane. Naabrid hakkavad viltu vaatama. Kui sama perekond tähistab sünnipäeva, siis ilmub ridaelamu juurde kahtlaselt riides tegelane, kes laseb naabrite juures kella, esitleb end selle pere lähedalseisva isikuna ja küsib, kus toimub pidu. Või tuleb politseinik ja küsib naabritelt sama perekonna kohta infot, väites, et on algatatud kriminaalasi. Seejärel mõtlevad naabrid: ahhaa – see perekond pole üksnes räpane, vaid ka kriminaalne! Totalitaarses süsteemis on julgeolekustruktuuridel võimalik mõjutada inimese elu nii, et kõik tundubki viltu vedavat – näiteks intrigeerida nõnda, et kallim jätab ta maha. Ja nii edasi.
Saksamaa Stasi muuseumi direktor ja DDR-i aegne poliitvang Jörg Drieselmann mõne aasta taguses intervjuus Eesti Päevalehele
1. märts 2017 14:45
Kakleja ei olnud tõesti Ossinovski. Ründas naine, mees lahkus tantsuplatsilt kohe. Feministid tahaksid muidugi mehi mudasse tallata. Kivisaar ei ole milleski süüdi, tema teeb oma tööd.
1. märts 2017 14:57
kaugelt vaadates on see mees võib-olla isegi Ossinovskiga sarnane, ilmselt sellest see segadus tekkiski, aga tegemist ei olnud Ossinovskitega vaid ühe teise noorpaariga.
tema töö 1. märts 2017 16:52
on siis turumuttide uudiseid levitada, mis tegelikult valed? Rahvas usub ju seda, mida tahab uskuda, olgu või vale. Äkki tuleks võtta vastutusele see helistaja, kes kinnitas seda valet?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS