Inimesed

Enim filmi- ja teleauhindu lähevad püüdma "ENSV" ja "Päevad, mis ajasid segadusse" (14)

Keit Paju, 28. veebruar 2017 04:00
"ENSV": Televaldkonnas kandideerivad teiste seas parima meesnäitleja tiitlile Argo Aadli (vasakul), Raivo E. Tamm ja ...Foto: Ülo Josing / ERR

"Me oleme varem meelelahutusauhindadel nominatsioonini jõudnud, aga võitnud pole kordagi," ütleb "ENSV" produtsent Maarek Toompere seepeale, et "ENSV" pälvis Eesti filmi- ja teleauhindadel televaldkonnas enim nominatsioone. "See on kõikidele tegijatele väike innustus!"

Miks aga "ENSV" nõnda populaarseks on saanud? Toompere ütleb, et see tuleb heast huumorist. "Me ise arvame, et püüame teha mitte kedagi solvavat huumorit. Me teeme lihtsat, elutervet situatsioonikoomikat ja natuke räägime ka selle aja poliitilisest taustast. Inimesed tunnevad selles ära oma noorusaja, noortele inimestele jälle võivad tunduda mingid asjad naljakad. Põhiline on ikka see, et noorus on tore aeg ja tore on seda vaadata." Edu taga peituvad ka sarja suurepärased näitlejad. "Teistel seriaalidel on sellega pisut raske, meil mängib koorekiht. Näitlejad naudivad mängu ja ilmselt tuleb see hästi välja," ütleb Toompere, mainides ka seda, et "ENSV" on ainus seriaal, kus on eraldi lavastaja ja režissöör. "Meil on näitejuht Ain Mäeots, kes teeb puhtalt näitlejatega tööd ja pildi eest vastutab telerežissöör, kes kogu asja kokku paneb ja üles võtab," räägib Toompere.

Tunnustus on Toompere arvates oluline selleks, et kogu meeskonna vaimsust ülal hoida. "Oleme juba seitse aastat seda teinud. Kindlasti on see motivatsiooniks kõigile, eriti stsenaristidele, kellel varsti pole enam millestki kirjutada – millestki tuleb ju huumorit välja võluda. Me ei tea, kes on need inimesed žüriis, kes meid sinna valisid ja mis kriteeriumite alusel, kuid me teeme oma seriaali ikka armastusega edasi ja nii professionaalselt kui saame. Ehk tänu sellele ongi meid nominentide hulka valitud," ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.03.2018
Eesti filmi- ja teleauhindade galaõhtut juhib Marta Laan
25.03.2017
KOGU TÕDE SARJAST "ENSV": Illari Kukekese baari pole olemas, Aino Lasnamäe korter on aga küll
15.03.2017
VAATA UUESTI! | Eesti filmi- ja teleauhindade vahvad vaheklipid: Tambet teeb Tuisku ja operaator jalutab plaani
13.03.2017
Anu Välba:  „Minu kõige suurem töövõit on see, et vaatajad pole mind maha jätnud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee