UJUMISTREENER: Teet Daaniel, kes õppis alles 29aastaselt ujuma, annab nüüd teistele ujumistunde.Foto: Jörgen Norkroos
Henry Linnard 22. veebruar 2017 04:00
Alles 29aastaselt ujuma õppinud mees ujus Euroopast Aafrikasse. 

Alles 29aastaselt ujuma õppinud mees ujus Euroopast Aafrikasse. 

Möödunud aasta sügisel tegi Teet Daaniel midagi, mida pole enne teda teinud veel ükski eestlane: ta ujus üle tormise Gibraltari väina Euroopast Aafrikasse. Veel enne 29. eluaastat ei julgenud ta minna üle põlvesügavusse vette.

Teet (43) on sündinud ja kasvanud Tartus, kus elas koos kahe venna ja emaga. Maalrina töötav ema pidi üksi üles kasvatama kolm poega ja seetõttu elasid nad vaeselt. "Päris tihti olin naabripoiste peale kade, kui kuulsin, et keegi neist kuskile trenni pandi," meenutab Teet. "Miks minul sellist võimalust ei ole?" küsis ta endalt toona. Teetu ei viinud keegi trenni ega suunanud sporti tegema. Kuigi ujumiseni jõudis praegune ujumistreener alles keskea lähenedes, oli tal sporditegemise vastu suur huvi juba maast madalast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

kata 22. veebruar 2017 22:01
Ajakirjanik võiks enne ülistamist kontrollida, kas see nõndanimetatud treener ka mingit erialast haridust (rääkimata haritusest) omab. Minu teada on tegu tavalise iseõppinud harrastajaga, kes reklaamib end nüüd ujumistreenerina. Kuuldavasti ei ole ta käinud ülikoolis treeneriks õppimas ega oma mingeid litsentse ujumise õpetamiseks. Kas siis võib ka trenni anda? Lastega ei tohi ta minu teada tegelda, seepärast on võtnud nüüd täiskasvanud. Ja see kursus, mida ta Viimsi Spas läbi viib... on üks suur jama. Kuidas saab ilma vastava erialahariduse ja koolitusteta inimene ükspäev hakata lihtsalt treeneriks? Kõik see on enda peal kogetud ja palju ka tuttavaid, kes sama arvavad. Kahjuks ei ole seal sprodiklubis "money back guarantee´d", sest siis võib juhtuda, et kaubeldakse kahjudega.
Ohh jah... 22. veebruar 2017 16:14
Artikkel on täis valesid ja faktivigu, miks ajakirjanikud ei kontrolli enne kui lasevad igal vilepuhujal endast leheveergudel kangelase vormida.

SISUTURUNDUS