Inimesed

LEHT: Saksa kinolegend oli Nõukogude agent (16)

Triin Tael, 22. veebruar 2017, 04:00
HITLERI LEMMIK: Hurmav ja eksootilise aktsendiga Marika Rökk oli kuulu järgi üks füüreri lemmiknäitlejannasid ja võimalik, et isegi natside propagandaministri Goebbelsi armuke.Foto: Imago / Scanpix
Üks sõjaeelse ja -aegse Saksamaa armastatumaid näitlejannasid Marika Rökk oli äsja avalikustatud luuredokumentide järgi Nõukogude Liidu agent, kes edastas aastaid Moskvale salainfot.

1913. aastal Kairos Ungari päritolu vanemate lapsena sündinud Marie Karoline Rökk veetis lapsepõlve Budapestis. Oma meelelahutuskarjääri alustas ta Natsi-Saksamaal revüütähena, siis aga hakkas režiim Rökkist kinodiivat vormima. Hollywoodi staaridele Ginger Rogersile ja Rita Hayworthile tuli kohalik konkurents tekitada. Rökkist sai üks Saksamaa populaarsemaid naisnäitlejaid ja Hitleri lemmikuid ning kuulu järgi oli tal salasuhe propagandaminister Goebbelsiga. Väidetava natsilembuse tõttu keelati Rökkil sõja lõppedes kaks aastat filmides mängida. Kuid tegelikult oli ta alates 1940. aastatest töötanud luurevõrgustikus, mis edastas kolmanda Reichi saladusi Moskvasse, vahendab Briti leht The Guardian Saksa väljaande Bild paljastust.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

24. mai 2004, 00:00
Suri legendaarne filmistaar Marika Rökk

16 KOMMENTAARI

p
ps 22. veebruar 2017, 17:53
kunagi vene ajal oli Sirbis följeton,vasja tuli keskusest Bormanni juurde luuraja tööd otsima,Berliin on paksult NKVD nuhke täis pole sulle kohta,võin su saata idarindele seal on deviisi komandöri koht vaba.
i
ilmselt praeguse venemaa möga propaganda 22. veebruar 2017, 17:51
Kui see nii oleks olnud, siis oleks Hitler selle ungarlanna Röki ammu gestaapol üles puua lasknud.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee