KIRJANIK KUULSA VILTKAABUGA: «Arvasin, et praeguseks olen palju hullemas seisus. Sama arvas ka mu spetsialist,» ütles Terry Pratchett 2012. aastal, lisades, et tema sümptomid on vaid füüsilised. Kuid juulis 2014 loobus kirjanik Kettamaailma konverentsist, tunnistades: «Takistus hakkab mulle viimaks kannule jõudma koos teiste vanadusest tulenevate hädadega.» Foto: Vida Press
Triin Tael 18. veebruar 2017 04:00
Alzheimeri tõbi tekitas armastatud Briti fantaasiakirjanikus Terry Prachettis tunde, et temast pole enam midagi alles jäänud. Et ta on vaimselt surnud.

Alzheimeri tõbi tekitas armastatud Briti fantaasiakirjanikus Terry Prachettis tunde, et temast pole enam midagi alles jäänud. Et ta on vaimselt surnud.

2007. aasta sügisel marssis Terry Pratchett oma assistendi kabinetti ja nõudis: "Mu klaviatuurist on s-täht kadunud... Noh, mis sa sellega tegid?" Kuid s-täht oli alles. Populaarse Kettamaailma loojal hakkasid tema enese teadmata ilmnema Alzheimeri tõve sümptomid.

Sir Terry Pratchett suri 12. märtsil 2015 vaid 66aastasena. BBC2 värske dokumentaaldraama "Back in Black", mille lavastatud osades mängib peaosa Paul Kaye, kirjeldab kirjaniku märkmete ja tema kaasteeliste mälestuste põhjal Terry vajumist Alzheimeri tõve hämusse, nagu ta seda ise nimetas. Armastatud kirjamees kasutas haiguse kirjeldamiseks ka palju südantlõhestavamaid sõnu.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad