Inimesed

VAPUSTAV PALJASTUS: Marilyn Monroe ootas Prantsuse filmitähelt last! (11)

Triin Tael, 17. veebruar 2017 19:08
VÕTTEPLATSIL SÜNDINUD AFÄÄR: Marilyn Monroe ja Yves Montand filmis “Let’s Make Love” (1960).Foto: VIDA PRESS
Marilyn Monroe (1926–1962) viis hauda kaasa šokeeriva saladuse: ta oli oodanud Prantsuse superstaarilt Yves Montand’ilt last. DailyMail.com avaldas esimesena maailmas kuus harukordset fotot, mis paljastavad oma aja suurima seksisümboli raseduse.

Nende autor ja senine omanik oli Monroe lähedane usaldusisik Frieda Hull. Frieda hoidis kõmulisi värvislaide, mida ta nimetas rasedaslaidideks, aastakümneid saladuses, kuid mullu, kaks aastat pärast vanaproua surma, panid tema pärijad need oksjonile. Veidral kombel ei märganudki jõukad kollektsionäärid nende tähtsust ja slaidid vahetasid omanikku vaid 2240 dollari eest. Oksjonimaja oli otsustanud slaide müües rasedust mitte mainida.

Samal teemal

Kaadrid klõpsiti 8. juulil 1960 New Yorgis Foxi filmistuudio ees. Marilyn oli käinud oma uue filmi “The Misfits” (“Kohanematud”) kostüümi- ja soenguproovides. Näitlejatari kõht kummub läbi liibuva seeliku esile. Hulli kinnitusel oli tema kuulus sõbranna tõepoolest rase. DailyMail.comi väitel polnud lapse isa Monroe toonane abikaasa, tunnustatud Ameerika näitekirjanik Arthur Miller (1915–2005), vaid Itaalia päritolu Prantsuse filmistaar ja laulja Yves Montand (1921–1991). Muusikalise komöödia “Let’s Make Love” võtetel prahvatanud armulugu oli toona avalik saladus.

Slaidide nüüdne omanik on Frieda Hulli naaber ja lähedane sõber Tony Michaelis (56). Tema sõnul on kaadrid vankumatuks tõendiks Marilyni rasedusest. “Frieda oli nende slaidide üle väga uhke ja hoidis neid oma surmapäevani salajas,” pajatas Tony DailyMail.comile. “Aga ta rääkis mulle nende taga peituva loo – et Marilyn jäi Yves Montand’ist rasedaks.”

Marilynil oli varem katkenud kolm rasedust

Emaks saamine oli Monroe suurim unistus, kuid seda rõõmu talle ei võimaldatud. Enne seda rasedust oli tal katkenud kolm rasedust. Näitlejanna kannatas endometrioosi all, mis põhjustas ägedaid valusid ning viljastumisprobleeme. Monroe ja Milleri abielu polnud õnnelik. Seega polnud ime, et näitlejanna naistelemmik Montand’i võludele vastu panna ei suutnud.

Afäär kujunes pikantselt: Monroe ja tema mees elasid toona Beverly Hills Hoteli luksbangalos. Montand ja tema näitlejannast abikaasa Simone Signoret (1921–1985) olid nende naabrid. George Cukori filmi võtted algasid 1960. aasta veebruaris. Kuid õige pea tuli nii Milleril kui ka Signoret’l ära sõita. Bangalost sai Marilyni ja Yves’i armupesa. Signoret’le polnud oma mehe kõrvalehüpe teadmata. “Kui Marilyn on mu abikaasasse armunud, tõestab see tema head maitset – sest ka mina olen Yves’isse armunud,” olid Simone’i kuulsad sõnad.

8. märtsil sai Monroe filmi “Džässis ainult tüdrukud” eest parima komöödianäitlejanna Kuldgloobuse. Ehk eostati laps just sel ööl? Juulikuistel slaididel olnuks ta sel juhul täpselt neli kuud rase. Ka Montand’i ja Monroe’ ühisfilmi lõpu poole võib teadja silm märgata, et diiva on ümaramaks muutunud.

Kas närvivapustus viis nurisünnituseni?

Maikuus sai Miller afäärist teada ning nende abielu jõudis lõppfaasi. Seis oli keeruline, sest Marilyni ootasid Arthuri stsenaariumi põhjal vändatava “Kohanematute” võtted. Augustiks ei rääkinud kaasad teineteisega enam sõnagi ning Marilyn kolis nende ühisest hotellitoast välja.

Monroe suri 1962. aasta augustis vaid 36 aasta vanusena. Aastaid hiljem tunnistas Montand, et neil oli tõesti armulugu. Ent ta lisas prantslasliku õlakehituse saatel: “Ma olin oma naise järele hull, aga mis sa, hing, ikka teed?”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee