Inimesed

Buda mungad õnnistasid Grand Uustalude pere värskeimat liiget Neytirit (99)

Katharina Toomemets, 7. veebruar 2017, 12:41
Foto: Gerli Grand Facebook
Möödunud nädalal kutsus Grand Uustalude pere, kes praegu peatub kaunil Taimaal, oma koju kõik paradiisis puhkavad eestlased ja buda mungad, et viimased õnnistaksid möödunud aasta viimasel päeval perre sündinud pesamuna Neytirit.

Erika Salumäe tütar Sirli, kes palub nüüd end kutsuda nimega Shanti, ning tema abikaasa, rõivaimpeeriumi omanike Grand Uustalude poeg Gowri said eelmise aasta viimasel päeval Tais lapsevanemateks, kui nende perre sündis pisitütar Neytiri Grand Uustalu. Piiga ristiemaks sai Kroonika peatoimetaja Krista Lensin.

Juba jaanuarikuu lõpus tegi pereema Gerli Grand oma Facebooki lehel üleskutse ja andis teada, et kõik eestlased, kes 3. veebruaril Tais Phuketil viibivad, on oodatud kaema traditsioonilist budistlikku rituaali, mille käigus seitse buda munka õnnistavad Grandide pere värskeimat liiget, Gowri ja Shanti tütar Neytirit.

Foto: Gerli Grand Facebook

Nagu juba traditsiooniks saanud, andis Gerli oma Facebooki lehel kogu protsessist ka üksikasjaliku ülevaate. “Õnnistatud sai Neytiri, Gowri ja Shanti liit ja kogu meie perekond ning kohal viibinud kallid kohalikud sõbrad,” kirjutab Gerli Grand Facebookis. Kõik külalised said käele valged traditsioonilised õnnistuspaelad – naised vasakule, mehed paremale ja pesamuna Neytiri sai lausa kaks -, mida mungad ainult pulmades ja laste õnnistamiste rituaalidel seovad.

Foto: Gerli Grand Facebook

Munkasid tänati rohke toidu ja kingitustega ning hiljem lasti ka ilutulestikku. Gerli kirjeldab, et kui mungad pikalt ja valjult lapsele õnnistusi laulsid, magas too õndsat und, vaikuse saabudes avaldas aga valjuhäälselt pahameelt.

Pühapäeval käidi pisikese Neytiriga ka esimest korda kodust väljas, ookeani ääres. “Esimest korda osales ta meie pere traditsioonilisel pühapäeva pealelõunasel rannapiknikul,” kirjutab Gerli ja lisab, et jalutuskäigul rannas vaatas laps suurte silmadega loojuvat päikest, mägesid, inimesi ja sillerdavat vett.

Foto: Gerli Grand Facebook
Foto: Gerli Grand Facebook

Samal teemal

12. august 2017, 14:04
VIDEO | Palju õnne! Gowri ja Shanti Grand Uustalu on ametlikult abielus!
7. august 2017, 12:41
PALJU ÕNNE! Erika Salumäe tütar sai täisealiseks!
11. juuli 2017, 18:59
FOTOUUDIS | Gerli Grand: "Täpselt pool meie perekonnast käib neljakäpakil!"
19. aprill 2017, 17:22
Gerli Grandi ema: mu tütar on alkohoolik ja sõimab mind pidevalt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee