Inimesed

Kolmkümmend killukest täna kolmekümneseks saava Kerli Kõivu kohta. (4)

Kais Allkivi, 7. veebruar 2017 04:00
UUELE KATSELE: Kerli pürgib tänavu kolmandat korda Eurovisionile, osaledes «Eesti laulu» ­teises pool­finaalis looga «Spirit Animal».Foto: Brian Ziff

Kes oli Kerli esimene pinginaaber? Millist kassetti ta lapsena lõputult käias? Kellega ta võistlustantsu keerutas? Kes oleks Kerli, kui ta poleks muusik? Mis on olnud tema kõige piinlikum esinemine? Aga kuidas ta režissöör Tim Burtoniga tuttavaks sai? Kogusime popmuusikamaailma kuulsaima eestlase kohta kokku sama palju teadmist väärt tõiku, kui tal täna eluaastaid täitub.

Kerli Kõiv tuli Tartu sünnitusmajas ilmale vahetult pärast seda, kui oli sündinud tema hilisem lasteaiakaaslane, algklasside pinginaaber ning laulmis- ja tantsuvõistluste rivaal Luisa Värk. "Luisa oli sündinud, vahele sündis veel üks ja siis sündisin mina," on Kerli rääkinud.

Kerli vanemad polnud kuigi suured muusika kuulajad. Kui ta oli viieaastane, oli peres ainult kaks kassetti, üks Bonnie Tyleri ja teine Phil Collinsi lauludega. Tema eelistas Tyleri kassetti ja sealsed laulud kulusid talle peagi pähe, väikeõde Eliisa lemmikuks sai Collins.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.02.2017
SUUR ÜLEVAADE | "Eesti laulu" teine poolfinaal: Kerli Kõiv, staarisaate kasvandikud ja mõni uus tulija
07.02.2017
Kerli: 30aastaseks saada on äge tunne!
05.02.2017
ÕHTULEHE VIDEOANKEET | Kerli: mind iseloomustab minu lugu "Skyscraper", sest ma tulen igasugusest p*sast välja
05.02.2017
Kerli Kõiv: lapsena tahtsin sinna, kus on neoontuled ja elu käib

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee