Inimesed

Kadri Voorand: "Kooli ajal ma ei näinud oma tulevikku professionaalse muusikuna. Mõtlesin õppida midagi muud, näiteks arhitektuuri või psühholoogiat." (25)

Katharina Toomemets, 4. veebruar 2017 04:00
Kadri VoorandFoto: Alar Truu

"Suurema osa kooliajast olin kindel, et minust ei saa professionaalset muusikut. Nägin ema-isa ja naabrite pealt, kui raske see on. Pealegi olin muusik lapsest saati nii ehk naa, see oli iseenesest mõistetav osa minu elust. Mõtlesin õppida midagi muud, näiteks arhitektuuri või psühholoogiat. Lõpuklassis käis kiiks ära ja mulle jõudis kohale, et areneda rollis, millesse olen sündinud, ongi loogilisim valik," räägib džässlaulja Kadri Voorand.

Möödunud nädalal napsas Kadri Voorand Eesti muusikaauhindade jagamisel kaks magusat auhinda – aasta džässalbumi ja aasta naisartisti oma. Juba nominatsioone saades ütles Voorand, et ei usu, et viib naisartisti tiitli koju. Nüüd on see aga juba üle nädala tema kodus seisnud.

Seejuures on Kadri esitatud ka riiklikele kultuuripreemiatele. Ta on antud üles lausa kolmel korral – Eesti Jazziliidu, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ning muusikanõukogu poolt. Kui Kadri kuulis muusikaauhindade nominatsioonidest, arvas ta, et vanakurat viskab talle vimkat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.02.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Kadri Voorand riiklikust kultuuripreemiast: soovin raha investeerida oma proovimaja ehitusse
02.02.2017
Kadri Voorand naudib džässi miksimist koorimuusikaga
28.01.2017
KADRI VOORAND: ma olen oma kahe muusikaauhinna üle siiralt üllatunud ja jalust rabatud
27.01.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Aasta naisartist Kadri Voorand: ma olen siiralt üllatunud ja jalust rabatud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee