Eesti-Prantsuse koostööfilmi «Kallis õeke».
Õhtuleht.ee 28. jaanuar 2017 04:00
Rainer Sarnet on tosinkond aastat püüdnud kinolinale tuua Andrus Kivirähki "Rehepappi", mida on nimetatud 21. sajandi eestlaste "Kalevipojaks". 3. veebruaril jõuab musta huumorit, romantikat, õudust ja maagiat segav "November" viimaks vaatajate ette. Tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kust ei puudu libahundid, kratid ega vaimud. Osades Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Taavi Eelmaa, Katariina Unt, Meelis Rämmeld jt.

Gabriella Liivamägi, kaader filmist "November".

17. veebruaril esilinastub Jaak Kilmi seikluskomöödia "Sangarid", kus kolm Eesti kutti (Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet, Veiko Porkanen) põgenevad 80ndatel Nõukogude Liidust Rootsi, et elada vabas maailmas sellist elu, nagu nähtud telesarjades "Miami Vice", "Knight Rider" ja "Santa Barbara".

Kevadel jõuab kinodesse Martti Helde psühholoogiline thriller "Skandinaavia vaikus". Vend (Reimo Sagor) ja õde (Rea Lest) kohtuvad pärast venna vabanemist vanglast, kus ta kandis karistust vanemate autoõnnetuse põhjustamise eest. Ühine autosõit avab kunagise kuritöö põhjused.

Priit Pääsukese filmidebüüt, draamakomöödia "Keti lõpp", toob suvel ekraanile Paavo Piigi auhinnatud näidendi. Tegevus leiab aset tühja parkla serval burgerirestoranis, kus Ettekandja (Maiken Scmidt) puutub kokku erinevate külastajatega, kes on kõik sattunud meeleheite piirile.

Eesti-Prantsuse koostööfilmi «Kallis õeke».

10. märtsil saab Eesti kinopublik näha Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke". Õudusfilmi sugemetega põnevusdraama meespeaosas on Tambet Tuisk. Näitleja kehastab Laose pealinnas Vietiannis elavat eesti ärimeest Jakobit, kelle naine Anna on müstiliselt kaotanud nägemise ja omandanud võime suhelda surnutega.

Sügiseks valmib lavastajatepaari Andres ja Katrin Maimiku teine ühisfilm "Minu näoga onu" – koomiline draama äsja lahutanud muusikakriitikust Hugost (Rain Tolk), kes peab hakkama hoolt kandma kiusliku loomuga isa eest (Roman Baskin), kel on jäänud elada vaid paar kuud. Mõlemad mehed armuvad sarmikasse psühhoterapeuti (Evelin Võigemast).

Septembris esilinastub Soome-Eesti-Rootsi ajaloodraama "Igitee", mis pühendatud Soome 100. aastapäevale. Eestis üles võetud 2,3 miljoni eurose eelarvega linalugu põhineb Antti Tuuri menuraamatul Jussi Ketolast, kes on 1930ndatel pärast Ameerikas töötamist Soome naasnud. Mees röövitakse ja ta satub Nõukogude Liitu, kus NKVD määrab talle uue identiteedi. Koos USA immigrantidega asub ta Karjala-Soome NSVs üles ehitama töölisrahva paradiisi. Eesti näitlejaist löövad kaasa Lembit Ulfsak ning perekond Toompered – Hendrik, Harriet ja Hendrik jr.

Samas kuus näeb Sulev Keeduse kolmest novellist koosnevat film "Mehetapja. Süütu. Vari", mille osi ühendab peaosatäitja Rea Lest. Ta kehastab nii 19. sajandi lõpu mõrsjat Maarat, Ingerimaalt Eestisse deporteeritud ja fiktiivsesse abiellu astunud Elinat kui ka tänapäeva neiut Luna Leed, kes on otsustanud kodust põgeneda.