Inimesed

Munanditega sündinud modell: "Olen intersoolisuse üle uhke!" 

Triin Tael, 26. jaanuar 2017 04:00
TAHAB OLLA SAATUSEKAASLASTELE TOEKS: Paljud intersoolised eelistavad oma eripärast vaikida, kartes naeruvääristamist. Ent Hanne Gaby Odiele usub, et ühiskond on intersoolisusest rääkimiseks küps. Foto: Vida Press

28aastane supermodell Hanne Gaby Odiele on tuntud silmapaistva rõivastujana, kes kandis oma mullusuvisel pulmapeol läbipaistva pitskleidi all kargopükse. Nüüd tegi õbluke belglanna midagi veelgi julgemat: tunnistas, et on intersooline – ta sündis munanditega.

"Mulle on praegusel elujärgul väga oluline see tabu murda," ütles nii Diori, Mulberry kui ka Balenciaga kampaaniates osalenud ja maailma tunnustatumate moemajade šõudes üles astunud Hanne Gaby Odiele hiljuti USA Todayle. "Praegu, sel ajastul, peaks olema täiesti normaalne sellest rääkida."

Hanne Gabyl olid sündides munandid kõhuõõnes ning tal polnud emakat ega munasarju. Seda on põhjustanud androgeenide insensitiivsuse sündroom, mis tähendab, et geneetiliselt on isik meessoost, kuid tema suguelundite välimus võib olla naiselik või naise ja mehe vahepealne.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.01.2017
Tuntud modelli šokeeriv pihtimus: mul olid munandid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee