Aarne SaluveerFoto: Jörgen Norkroos
Toimetas Kristin Aasma 22. jaanuar 2017 13:58
Eesti muusikapedagoogid ja erialaliidud kutsuvad üles avalikule arutelule hiljuti üles kerkinud noorte lauljate hääletraumade probleemi üle. 

"Noorte lauljate hääletraumade probleemi tõstatanud artikkel on leidnud suurt positiivset vastukaja muusikapedagoogika, interpretatsioonipedagoogika, interpreetide, muusikaliitude, teadlaste, huvihariduse esindajate ja muusikaharrastajate seas, kes on pidanud teema algatust aktuaalseks ja väga vajalikuks," seisab ühisavalduses.

"On oluline mõista, et artikkel oli ajendatud murest, mitte vastandumise eesmärgil. Seoses sellega on otsustatud kokku kutsuda avalikuks konstruktiivseks ja harivaks diskussiooniks kõik teemast huvitatud osapooled. 

Kohtumine toimub Georg Otsa nimelises Muusikakoolis, aega täpsustatakse.

Avalikule arutelule on kutsutud kõikide Eesti laulukoolide ja laulustuudiote õpetajad, Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Selts, Eesti Füsioterapeutide Liit, Eesti Logopeedide Ühing, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Esitajate Liit, lauljate konkursside korraldajad, teemaga seotud teadlaskond."

Ühispöördumisele on alla kirjutanud Toomas Voll,  Leelo Talvik, Novella Hanson, Zoja Hertz, Aarne Saluveer, Sirje Medell ja Eesti Muusikaõpetajate Liit.

Möödunud nädala teisipäeval ilmus uudis, et lauluõpetaja Kadri Koppeli (artistinimega Maiken - toim) käe all on lauljad saanud häälekahjustusi.