Inimesed

KADRI VOORAND: iga õpetaja õpetab laulutehnikat isemoodi (11)

Katharina Toomemets, Helen Pentsa, 21. jaanuar 2017 04:00
«Üldiselt pole praegu tegutsevatest kutselistest lauljatest kellelgi olnud ainult üht lauluõpetajat – neid on ikka mitu. Lõpuks paneb iga laulja kokku plaani, mis just tema jaoks töötab.»Foto: Arno Saar

"Hääleaparaadi töö põhimõtted on alati samad, erinev on aga see, kuidas neid õpetatakse, ning see, millist muusikastiili ja millise tämbriga soovib inimene laulda," selgitab džässlaulja ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud Kadri Voorand hääleseade üht põhitõde.

Mitu Eesti lauluõpetajat heitis sel nädalal Eesti Ekspressis oma kolleegile Maikenile ette, et tema WAFi muusikakoolis kasutatakse Complete Vocal Technique’i (CVT) õppemeetodit, mis ei sobi noortele lauljatele ja on väidetavalt rikkunud paljude õpilaste hääle.

Maiken ütles saates "Radar", et CVT kasutamisel on teatud reeglid, mida tuleb järgida, ja ta ei saa midagi parata, kui õpilane seda kodus ei tee ja hääle rikub. Kuna teema on keeruline, nõustus Kadri Voorand lahti seletama laulja hääle ja laulutehnika õpetamise tagamaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.08.2019
UUS VÄLJAKUTSE: Ott Lepland hakkab WAFi koolis lauluõpetajaks!
28.03.2017
Üllar Saaremäe õppis r-tähte ütlema alles keskkooli lõpus
06.03.2017
KÄSIPIDI KÕRI KALLAL: logopeed aitab uuesti rääkima isegi hingamisaparaadiga inimesi
27.02.2017
Bert Pringi häälefoorumil: lauluõpetajad peaks koostööd tegema, mitte solvunult ja teretamata üksteisest mööda kõndima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee