Inimesed

"Et saatuse tahtel mul isiklikku elu peaaegu ei ole olnud, siis olen end pühendanud pojale ja tööle." (33)

Aigi Viira, 21. jaanuar 2017 04:00
KLAVERIVIRTUOOS: Eesti NSV teeneline kunstnik Anna Klas õppis Berliinis, mis oli toona tõeline muusikalinn. Pildil annab ta koos pianist Bruno Lukiga klaverikontserti aastal 1961.Foto: Salomon Rosenfeld / Rahvusarhiivi filmiarhiiv

Dirigent Eri Klasi ema Anna Klas, kes saanuks tuleval esmaspäeval 105aastaseks, suutis kõigele vaatamata tõusta üheks NSV Liidu esipianistidest.

"Vanaemal oli kaks inimest, kes olid tema jaoks jumalad – minu isa Eri Klas ja mina," ütleb pianisti ja pedagoogi Anna Klasi lapselaps Diana Klas. "Minu isa oli muidugi kõige tähtsam. Seejärel tulin mina. Vanaema pani mind klaverit mängima, eks ma olin alguses vihane ja kirusin, kuid tänu temale suudan end lauldes klaveril saata. Oleksin võinud muidugi enamgi õppida, sest vanaema tahtis, et ma oleksin seda rohkem mänginud."

"Vanaema oli daam, tõeline daam," tõdeb laulja ja näitleja Diana Klas. "Ta oli suurepärane kokk ning see on mul kindlasti temalt päritud, et hakkasin õige varakult kokaraamatuid koguma ja retsepte üles kirjutama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.02.2016
"Ema õpetas Erile, et elus pole tasuta kingitusi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee