Inimesed

KLEIDIDRAAMA LÕPP? President plaanivat vabariigi aasta­päeval kanda rahvariideid (191)

Eiris Teeveere, 19. jaanuar 2017 04:00
KINDEL VALIK: President Kersti Kaljulaid eelistas õhtukleidile rahvariideid ka mullusel presidendi vastuvõtul. Toona kandis ta Saaremaa mustreid – nimelt on tema juured Lümandas.Foto: Tiina Kõrtsini

President Kersti Kaljulaid on ametisoldud kuudega näidanud, et kuld ja kard, sitsid ja satsid pole tema teema. Sama rada mööda on ta otsustanud minna vabariigi aastapäeva vastu­võtulegi – kuuldavasti õhtukleidi asemel hoopis rahvarõivastes. 

Küsimus, mis värske president Kersti Kaljulaid vabariigi aastapäeva vastuvõtuks selga paneb, tekkis mitu kuud tagasi. Juba esimestel nädalatel pärast riigipeaks saamist oli selge, et Kadriorust ei maksa enam oodata erilist kleididraamat ja Kaljulaidi ei näe iialgi viltmütsi ega pitsivahuse kleidiga. Minimalistlikke lõikeid ja tagasihoidlikku disaini eelistavalt presidendilt ei tasu moeämbreid oodata, sest tema riietuse iga viimanegi detail tundub olevat läbi mõeldud.

Kuluaarides räägitakse, et aasta kõige glamuursema peo perenaine on juba otsustanud, et võõrustab külalisi koos kaasaga hoopis rahvarõivastes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.02.2020
VIDEO | ÕHTULEHE KATSE | VAENE PRESIDENDIKÄEKE: kuidas võib riigipea end tunda pärast kätlemisrallit?
19.06.2017
TV3 VIDEO | Ingrid Rüütel esindusrõivastest: minul presidendi abikaasa palka polnud, kandsin samu riideid ikka mitu korda
04.03.2017
Kleididuell I Soome Eesti vastu
18.02.2017
Esivanemad rahvariiete all pesu ei kandnud ja muud asjad, mida peaksid teadma rahvariideid kandes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee