Inimesed

KOIT TOOME: eks iga uus koolitus tekitab paanikat, aga ma usaldan Maikenit absoluutselt

MAIKEN REBITI HÄÄLE(PAELA) SKANDAALI: hääleseadjad väidavad, et tema õpetamisviis rikub hääle (2)

Katharina Toomemets, Aigi Viira, 18. jaanuar 2017 04:00
KEERISES: Aastaid eduka lauluõpetajana tegutsenud Maiken on langenud kolleegide rünnaku alla. Paljud õpilased kaitsevad teda aga endiselt.Foto: Teet Malsroos

Eile lahvatas Eesti muusikamaastikul ootamatult skandaal – ühel pool laulja ja lauluõpetaja ning WAF-laulukooli omanik Maiken, kelle käe all staari- ja näosaates paljud kuulsad eestlased hääleõpet saanud ning teises leeris hääleseadjad ja laulupedagoogid, kes põrutavad, et Maikeni viis lauljaid koolitada rikub nende hääle! 

Eesti Ekspressis ilmus eile lugu, kus mitmed teenekad lauluõpetajad ja hääleseadjad on Maikeni vastu ühisrinde moodustanud – põhjuseks see, et Maiken õpetab lauljaid Complete Vocal Technique’i (CVT) järgi, mida nimetatakse ka Sadolini tehnikaks. Seda meetodit nimetatakse maailma tervislikemaks, sest tehnika on lihtne – suu asend määrab hääle. Maiken õpetavat lauljatele tehnikat aga valesti.

Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia õppejõud Sirje Medell räägib Ekspressis, et on kokku puutunud staarisaates osalenud neiuga, kes osaledes hääle kaotas ja pool aastat rääkida ei saanud. Ka Tõrva lauluõpetaja Novella Hansoni õpilasel kadunud üle-eelmisel aastal staarisaates osaledes hääl ning Hanson palunud Medellil tüdrukut aidata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.03.2017
Bert Pringi: lauluõpetajad ei peaks solvunult üksteisest mööda kõndima
28.02.2017
Ida-Tallinna keskhaigla hääleseadja: hääletraumadega on hädas juba väiksed lapsed
28.02.2017
Muusikateadur Allan Vurma: poplaul võib koormata häälepaelu rohkem kui ooperilaul
27.02.2017
Bert Pringi häälefoorumil: lauluõpetajad peaks koostööd tegema, mitte solvunult ja teretamata üksteisest mööda kõndima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee