Tele

TV3 VIDEO | Ossinovski karmimast alkoholipoliitikast: vabandage väga, aga mis isiklik otstarve on 110 liitrit õlut? (137)

Toimetas Keit Paju, 12. jaanuar 2017 22:27
Jevgeni OssinovskiFoto: Teet Malsroos
Alkoholiralli Eesti-Läti piiril käib täie hooga ja Inimesed toovad Eestisse täpselt nii palju alkoholi, kui on lubatud, mistõttu Jevgeni Ossinovski plaanib vastukaaluks tõstatada Euroopa tasemel küsimuse, kas üle piiri toodavaid koguseid tuleks hakata senisest karmimalt piirama.

“See nõndanimetatud isiklikuks tarbeks 110 liitrit õlut, no vabandage väga, mis isiklik otstarve see selline on, iga päev 110 liitrit?” tõstatas minister Ossinovski küsimuse. 

Samal teemal

Peaminister Jüri Ratase sõnul on eesmärgiks alkoholitarbimise piiramine, kuid Ossinovski teemat ei ole veel istungitel arutatud. 

"Me soovime alkoholitarbimist Eestis piirata, nii koguseliselt, kui selles, kuidas alkoholi Eestis kätte saab. On ju teada, et tänane valitsus teeb teatud maksupoliitilised otsused lahja alkoholi puhul. Kui vastata Ossinovski mõttele, siis me pole seda teemat arutanud ei kabineti istungil ega vabariigi valitsuse istungil. See on ühe ministri algatus, kui jõuab kabinetti, siis kindlasti arutelu toimub," sõnas Ratas. 

Margus Tsahkna sõnul oleks koguste piiramine hoopiski kahjulik Eesti riigi eelarvele, kuna kaotaksime tulu Soome-Eesti piirikaubandusest. 

Vaata lähemalt videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee