Tele

Argo Aadli komöödiaõhtu Herbert Vingu karakterist: algusest peale oli selge, et ta peab olema selline raadiosse helistaja ja parimates aastates härrasmees (9)

Toimetas Keit Paju, 12. jaanuar 2017 22:02
Herbert VingFoto: Erlend Staub
Täna õhtul oli Kanal 2 eetris erisaade “Eesti naljakangelaste autahvel”, kus muuhulgas rääkis Argo Aadli eestlaste südameid võitnud karakteri, Herbert Vingu kujunemisest. Näitleja sõnul oli tal algusest peale silme ees, milline see karakter olema peaks. 

Saate “Suur komöödiaõhtu” esimese hooaja võitjaks kuulutatud Argo Aadli karakter Herbert Ving võitis paljude eestlaste südamed. Veidra olekuga rahvatantsuhuviline, Kokaviidikalt pärit postiljon jäi meelde väljendiga “kae õudu!” ja sellega, et üle kõige meeldis talle siunata naabrit Altpere Kaljut. 

Kuid siiski ei ole olemas mingit valemit, mille järgi ühte edukat ja rahva jaoks meeldejäävat lemmikkarakterit luua. “Eks ta on ennustamatu, mismoodi mingi asi tööle hakkab, aga see on ka loomulik, oleks ju imelik, kui oleks korraga 17 uut tegelaskuju ja persooni. Selge see, et mingid jäävad pinnale ujuma mingiks ajaks. Aga mingit retsepti ei ole, kuidas selline kuju luua, mis inimesi puudutaks,” selgitas Aadli. 

Herbert Vingu karakter oli lemmikuks ka Kristjan Jõekaldale, kelle arvates on Herbert Vingu karakter õige eestlase nägu. “Herbert Ving on minu viimase aja üks suurimaid lemmikuid, sellepärast et tegelikult ta ongi selline eestlane, nagu me kõik ette kujutame, nagu üks tõeline eestlane peab olema. Me võime mõelda igasugu asju, et see on komöödia ja tegelikult nii ei ole, aga me tegelikult kõik arvame, et üks eestlane selline välja näebki. Ta on ju selline teotahteline mees, ega ta paha ei ole. Kogu aeg on selline aktiivne, mõnus, äge tüüp, samas ajab sellist juttu, mis sobib igale poole. Kui Herbert Ving läheks matusele ja kiruks seda surnut, ma arvan, et kõigil oleks väga lõbus!” sõnas Jõekalda.

Aadli kolleeg ning garderoobikaaslane, Ivan Oravana tuntud Andrus Vaarik jagas Aadlile samuti ainult kiidusõnu ning sõnas, et Aadli arenes komöödiaõhtus näitlejana palju edasi. “Ta ise naudib seda väga ja ta on kuidagi väga lahti läinud ja saanud enesekindlust juurde,” lausus Vaarik.

Aadli rääkis, et on komöödiaõhtus näitlemisega juurde saanud palju vajalikke kogemusi, kuna ta ei olnud varasemalt komöödiažanriga väga kokku puutunud. “Ma olen julgemaks küll muutunud, ega enne seda mul väga komöödiasaadetega kogemust polnud, sellist sketši või väga palju komöödiažanris ma midagi teinud ei olnud. Võib-olla üksikuid selliseid asju oli teatris olnud, aga televisioonis ja kaamera ees asja teha, ta on ikkagi väga julgust andnud, silmaringi laiendanud ja avatumaks teinud. Väga väga huvitav ja väärt kogemus,” sõnas ta. 

Komöödiasaate teise hooaja parimaks komöödiatäheks kuulutati seekord Juss Haasma Saaremaa päritolu möllumutt Reet Pull. Aadli sõnul pani Haasmaa karakteriga kümnesse. “Eks ta oli kõige säravam tegelane, ma arvan küll, teise hooaja komöödiaõhtus. Et selline Saare naine ja selline tugeva kondiga mees ja teeb naist. Oli naljakas küll jah!” arvas ta. 

Eesti komöödiažanri legend Madis Milling nõustub Aadliga, öeldes, et Saaremaa aktsendiga rääkimine on kindla peale väljaminek. “Polegi vaja palju teha, ütle ikka õ asemel ö ja see mõjub. Aga see tegelaskuju oli väga hea ja igaüks, kellel on Saaremaal mõni sugulane, tundis ära, et ta on samasugune nagu Reet.”

Samal teemal

30.10.2017
„SUURE KOMÖÖDIAÕHTU“ VÕITJA PIRET KALDA: Wilhelmiine Vibu on inspireeritud minust endast