Inimesed

EESTI ESIMENE POLAARPAAR: kes teab, äkki mõne aasta pärast elame Alaskal ja peame kelgukoeri (54)

Helen Pentsa, 9. jaanuar 2017, 04:00
EKSTREMISTID: "Mulle meeldib ekstreemne kliima. Aga isegi siis, kui siin saaks selle külmaisu täis, tunnen puudust polaar­alade puutumatust loodusest," ütleb eelmisel aastal polaarmatkal käinud Hans Markus. Peagi kogeb kõike seda omal nahal ka tema pruut Ketter.Foto: Aldo Luud

Hans Markus Antson (21) ja Ketter Michelle (18) on Eesti esimene polaarpaar, sest mõlemad on oma kategoorias kinni pannud kuulsa Fjällräven Polar konkursi. Tegu on võistlusega, kus igal aastal osaleb sadu seiklus­himulisi inimesi kogu maailmast – eesmärgiga pääseda kelgukoertega ekstreem­sele polaarmatkale.

Polaarpoiss ja loodusfotograaf Hans Markus käis ekstreemsel ekspeditsioonil möödunud aastal, tänavu aitas ta selle reisi võita oma kallimal, noorel eestlannal Ketteril. Kuna tüdruk elab ja õpib Soomes ja tal on parasjagu käsil 11. klass, kandideeris Ketter võistlusel Soome riigi esindajana.

Koosveedetud aastaga on paar palju matkanud, eesmärgiga teha fotosid, videoid ja blogisissekandeid. Ketter räägib, et just selle ajaga on ta looduse vastu aina enam huvi tundma hakanud ja seetõttu ootab juba huviga ka nelja päeva pikkust tsivilisatsioonist eemalolekut polaaraladel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. november 2018, 15:03
Sinu hääl loeb! Aitame väiksest kalurikülast pärit eestlanna polaarmatkale
17. aprill 2017, 16:46
EKSTREEMSELT POLAARMATKALT NAASNUD EESTLANNA: täitus tõeline polaarunistus!
11. jaanuar 2017, 20:22
NOBEDATE NÄPPUDE VOOR! Türgi võtmemängija matš jäi täiesti jabural põhjusel pooleli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee