Teater

Ugala teater tähistas sünnipäeva ja tunnustas parimaid näitlejaid 

Toimetas Gerly Mägi, 6. jaanuar 2017 18:36
Aarne SoroFoto: Gabriela Liivamägi
Täna tähistas Ugala teater oma 97. sünnipäeva, mille puhul jagas teatrirahvas kolleegipreemiad ning tänati läinud aasta hõivatumat nais- ja meesnäitlejat. Auhinnad selgusid majasisese hääletuse tulemusel. 

Parimaks naisnäitlejaks valiti Klaudia Tiitsmaa rollide eest lavastustes "Võlur Oz", "Soo" ja "Erakordselt heatahtlik mees". Parimaks meesnäitlejaks pidasid kolleegid Aarne Soro rollide eest lavastustes "Võlur Oz", "Mäng on alanud", "Soo" ja "Erakordselt heatahtlik mees". 

Klaudia Tiitsmaa Foto: Ugala teater

Parim lavastaja oli Ugala rahva arvates Marika Palm lavastusega "Moraal" ning parim kujundaja Peeter Konovalov, kes on loonud muusikalise kujunduse läinud aasta lavastustele "Vanaema ja Issand Jumal", "Krimka!", "Kõrboja perenaine" ning originaalmuusika lavastusele "Võlur Oz". 

Parimaks lavastusala töötajaks valiti inspitsient Pille-Riin Lillepalu, parimaks maja töötajaks teenindusjuht Mare Miilmaa ning parimaks uueks tulijaks helimeister Lauri Lüdimois. Südamega tehtud töö preemiaga soovisid kolleegid tunnustada dramaturg Liis Aedmaad. 

Kõige hõivatumad Ugala näitlejad olid 2016. aastal Adeele Sepp (107 etendust) ja Rait Õunapuu (103 etendust).

Ugala sünnipäevapidu toimus viimast korda Ugala black boxis, kus teatrirahvas annab etendusi veel viimased kaks kuud. Viimane etendus toimub Ugala black boxis 22. veebruaril, milleks on Liis Aedmaa autorilavastus "Emadepäev". Sellele järgneb kolmenädalane paus etendustegevuses, mille jooksul kolib teater tagasi Vaksali tänavale ja seab end seal sisse.

Renoveeritud teatrimaja avatakse publikule 18. märtsil. Avalavastuse "Nähtamatu daam" toob lavale Lembit Peterson, kelle viimasest lavastusest Ugala teatris möödub 35 aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee