Inimesed

Välisministeeriumi kultuuripreemiad läksid disainerile ja arhitektile 

Geidi Raud, 5. jaanuar 2017 04:00
KULTUURIPREEMIAD: Välisminister Sven Mikser tunnustas eile disainerit Ilona Gurjanovat ja arhitekti Andres Kõresaart. Ilona Gurjanova algatusel töötas Eesti Disainerite Liit välja Eesti disaini tutvustava rändnäituse “Suurus ei loe” ja Andrus Kõresaar on näituse «Vana ja uus Eesti kaasaegses arhitektuuris» kuraator. Foto: Martin Ahven

"Kultuuriministeeriumi kultuuripreemia…tähendab välisministeeriumi kultuuripreemia pälvivad," ebales vaevalt kuus nädalat välisministri ametis olnud Sven Mikser eile ministeeriumi hoones peetud pidulikul tseremoonial. Järgnes sõbralik naer. Ja sellele omakorda kultuuripreemia laureaatide – disainer Ilona Gurjanova ja arhitektuurivaldkonnas tegutseva Andrus Kõresaare – tunnustamine.

Välisminister tunnustas esmalt Eesti Disainerite Liidu esimeest Ilona Gurjanovat, kelle algatusel töötas liit välja Eesti disaini tutvustava rändnäituse "Suurus ei loe". Näitust on Eesti välisesinduste kaasabil esitletud Belgias, Austrias, Suurbritannias, Itaalias, Rootsis ja Prantsusmaal.

"Tavaliselt teeme oma igapäevatööd ega mõtle sellele, et teeme seda mingi tunnustuse pärast," oli Gurjanova kultuuripreemiast teada saades meeldivalt üllatunud. "Minule oli see välisministeeriumi preemia kui välk selgest taevast!"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.01.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Mida arvavad välismaalased eesti disainist?
24.02.2016
GALERII | Vaata, kellele andis peaminister üle teadus-, spordi- ja kultuuripreemiad ning keeleauhinna!
26.01.2016
KES SAAB HINNATUD: vaata, kes esitati kultuuripreemia auhinnale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee