Inimesed

Hea juht näeb suurt pilti ja oskab alluvaid innustada 

Piret Parik, 5. jaanuar 2017 04:00
JUHT ON NAGU TREENER: Edukas juht käitub nagu treener ehk oskab pigem tagaplaanile jääda. Samas suudab ta alluvaid motiveerida, vajadusel ka toetada.Foto: Vida Press

Kui mõnel löövad juhiks vajalikud eeldused välja juba kolmeaastase lapsena teiste jõnglastega liivakastis mängides, siis paljuski saab juhile vajalikke omadusi ka õppida. Kuidas saada juhiks ja mismoodi selle ametiga toime tulla?

See, et spetsialistist saab juht, on Eesti ettevõtetes üsna tavaline. Juhtimispsühholoogi ja koolitaja Kristel Rannamehe arvates paistavad karjääri teinud inimesed silma oma ideede ja aktiivsuse poolest. Nad on kolleegidest rohkem pühendunud tööle, võtavad sõna erinevatel teemadel ja tänu sellele jäävad juhtidele silma.

"Need faktorid määravad rohkem kui see, kui kaua keegi on asutuses töötanud. Samas loeb ka tööstaaž, sest siis on inimene kogemuste võrra rikkam ja tunneb paremini konkreetset asutust-valdkonda. Näiteks kolmeaastane kogemus on igal juhul eeliseks inimese ees, kes on samas asutuses töötanud vaid kuus kuud," ütleb Kristel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.10.2016
Milliseid spetsialiste vajatakse tulevikus?
16.03.2009
Juhiomadustega inimesed on viljakamad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee