Inimesed

SURNUIST ÜLES: näitlejad ei luba end pärast surma digitaalselt ellu äratada (5)

Triin Tael, 4. jaanuar 2017 04:00
POSTUUMSED ROLLID: «Tähesõdades» Grand Moff Tarkinit kehastanud Peter Cushing (pildil koos Carrie Fisheriga 1977. aasta filmis «Uus lootus») tegutseb 22 aastat pärast surma kosmosesaaga uues osas «Rogue One». Võimalik, et digitaalselt äratatakse ellu ka printsess Leia osatäitja Fisher.Foto: Vida Press

Värskes "Tähesõdade" filmis "Rogue One" mängib Briti õudusfilmide legend Peter Cushing, kes on tegelikult juba üle 20 aasta manalamees. Kuid arvutivõlurid äratasid Grand Moff ­Tarkini osatäitja surnuist üles. Sama võidakse lähiaastail teha printsess Leia rollist tuntud Carrie Fisheriga, kes hiljuti infarkti suri. Ent üha rohkem Hollywoodi staare ei taha digitaalset reanimeerimist.

Kriitikud on nimetanud Cushingi digitaalset elustamist märkimisväärseks saavutuseks. 22 aastat tagasi surnud vanameister suhtleb ekraanil täiesti uute tegelaskujudega, ilma et oleks aru saada: üks vestluspartnereist on digitaalsete efektide ja hoopis teise näitleja kombinatsioon.

"Kuidas seda tempu tehti, on jäänud saladuseks, kuna Lucas Filmi ja Disney võlurid on oma saavutustest rääkides kidakeelsed," kirjutab Briti leht ­Guardian.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.03.2018
KONTSERTIDE TULEVIK: legendid ärkavad hologrammidena ellu, suurimad staarid on arvuti loodud?
25.05.2017
Carrie Fisher pidi saama üheksandas "Tähesõdade" filmis peaosa
10.04.2017
Kadunud Carrie Fisherit saab näha ka viimases "Tähesõdade" filmis
14.01.2017
Filmistuudio lubab, et Carrie Fisher ei ärka "Tähesõdades" digikujul ellu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee