Inimesed

Merlyn Uusküla: laulsin "Raju reedet" mullu igal kontserdil vähemalt kolm korda (35)

Katharina Toomemets, 3. jaanuar 2017 04:00
Foto: facebook.com/merlynuuskyla

"Kui see lugu aprillis välja tuli, vallandus täiesti pöörane buum – mul pole 2016. aastal olnud ühtki esinemist, kus oleksin saanud seda lugu esitada vähem kui kolm korda," räägib nädalavahetusel R2 aastahiti jagamisel looga "Raju reede" kolmanda koha pälvinud Merlyn Uusküla.

Merlyn Uusküla lõi mullu kaasa kodumaises 90. aastatest rääkivas menufilmis "Päevad, mis ajasid segadusse". Lauljatar meenutab, et neil tekkis filmitiimiga mõte teha ka üks nostalgiline, filmi toetav retrolaul. "Võtsin ühendust Sven Lõhmusega, kes oli rõõmuga nõus," ütleb Merlyn. "Selle laulu edu oli meile kõigile ootamatu: rahvas lihtsalt hullub selle peale!"

Lugu meeldib noortelegi, kes 90. aastaid ei tunne. Merlyn usub, et "Raju reede" populaarsuse üks põhjus on selle sõnumi lihtsus. "Laulu põhisõnum on pidu. See on toores, väga otsene ja aus lugu," arvab Uusküla. "Tavaliselt üritatakse lauludesse panna ilusaid sõnakõlkse, aga selles loos on näiteks sõnad, et sa lubasid vähem juua ja viid mind Rooma. Ju see laul eristus teistest sel aastal ilmunud poplugudest."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.12.2017
Raadio 2 Aastahitid jagatakse tänavu raadiosaates, eraldi üritust ei tule
09.10.2017
Uue hobi avastanud Merlyn Uusküla: loomulikult teen ma oma käsitööehted ise!
31.12.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Karl-Erik Taukari hittlugu "Tähti täis on öö" sündis mitme muusiku koostöös, aga kus?
30.12.2016
GALERII | Raadio 2 Aastahitt 2016 on Shanoni "Suvi kestab veel"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee