Inimesed

"Aarne pidi valmis olema konfliktiks ja see kulutab." (8)

Jaanus Kulli, 28. detsember 2016 04:00
VIIMANE VAATUS: Aarne Rannamäe «Vabariigi kodanike» viimases saates. Foto: Ülo Josing/ERR

"Ega see käejälg tähenda seda, et best before on möödas – vaatame veel, selles mõttes on väga õnnelik aeg, et igasugust tööd on saanud teha," naeris telelegend Aarne Rannamäe 2014. aastal "Ringvaate" saatelõigus, kus näidati mitme telekuulsuse käejälje kipsi vormimist. Keegi ei osanud sel hetkel arvata, et Rannamäele on antud elada veel vaid kaks aastat.

"Mina panen kipsi vasaku käe, sest olen vasakukäeline," algas eile õhtul ETV ekraanile jõudnud saade "Ajakirjaniku ajastu" tänavu 10. septembril ootamatult meie hulgast lahkunud telelegendist Aarne Rannamäest. Edasi kõlab juba saate autori Priit Rajalo kaadritagune tekst: "Siinsamas AK uudistetoimetuse laua taga istus Aarne Rannamäe 2001. aasta 11. septembri õhtul ja vahendas uudiseid Ameerika Ühendriikidest. Kõigest kaks päeva enne oma lahkumist tunnistas ta, et need olid tema ajakirjanikukarjääri kõige põletavamad päevad. Ometi oli ta olnud teles 35 aastat!"

Endine kolleeg Neeme Raud märgib, et kirg ja kirglikkus olid jooned, mis Rannamäed tema töös ehk kõige enam iseloomustasid. Raadiokolleeg Mall Mälberg: "Mulle meeldis, et ta oli terav ja kunagi ei varjanudki seda. Tal oli oma seisukoht. Ja teine asi – ta oli ikka väga tark."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.07.2018
Neeme Raud: „Minu kriis lõppes õnnelikult. Ma olen näinud vastupidiseid teid, enesetapuni välja.“
11.05.2018
„Aarne Rannamäe hoolis kõigest ja kõigist, kes ta ümber olid, aga vist kõige vähem oma tervisest.“
30.01.2017
Krister Paris: meie töös tekitab enim stressi see, et sa oledki ööpäev läbi ajakirjanik
27.12.2016
RANNAMÄED MEENUTADES: "Aarne oli valmis olema konfliktis ja see kulutab. Pole lihtne hommikul ärgata ja kohe sõtta minna.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee