Inimesed

PÖÖRIPÄEVARIITUSED: Kati Saara Vatmanni kodus jäeti hüvasti sügise ja lahkunutega (3)

Sirje Rattus, 23. detsember 2016, 04:00
SÜTTI-SÜTTI LÕKE! Ilm oli ligarõske ning tule ülesvõtmisega tuli kõvasti vaeva näha. Foto: Tiina Kõrtsini

Kolmapäeval, 21. detsembril kell 12.44 algas talv. Talvine pööripäev on murdepunkt aastaringis, kus öö on pikim ja päev kõige lühem. Kirjanik Kati Saara Vatmanni kodus, Soone talus möödus talvine pööripäev maagiliste riituste rütmis. Talve tervitamise ajaks, keskpäeva paiku oli Soonele kogunenud väike seltskond šamaane ja maausku inimesi, teiste hulgas ka "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" võitnud šamaan Anu.

Kuivõrd külalised jõudsid kohale väikese hilinemisega ning päeva esimese riituse ettevalmistamiseks jäi aega väheks, peeti see proosalisel moel Soone talu köögi põrandal, kus šamaan Evald Piirisild, kes indiaanlastelt on saanud hingenime Kotkasulg, saatis sügise ära parmupilli- ning šamaanitrummihelide saatel.

Šamaan mainis, et praegu on õige aeg ebavajalikust taagast lahtilaskmiseks ning selleks, et öelda head aega neile kallitele, kes on juba lahkunud, kuid keda me kiivalt mõtetes-tunnetes kinni hoiame.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10. veebruar 2017, 04:00
Siberi šamaanitar: "Naiselik naine toetub alati mehe tugevusele."
29. detsember 2016, 04:00
Kati Saara Vatmann: mehed kirjutavad mulle tihti. Kui nad tallu appi kutsuda, kaovad kohe!
28. detsember 2016, 12:11
ÜKS EI KUULE, TEINE EI NÄE: Kati Saara Vatmanni poole pöörduvad mehed iga päev, kuid talutöödest rääkides kaovad nad kui tina tuhka
21. detsember 2016, 15:45
GALERII | Nõiad tegid Kati Saara Vatmanni juures pööripäeva riituseid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee