Inimesed

Kuhu on kadunud Tiiu Varik?  (33)

Jaanus Kulli, 23. detsember 2016 04:00
NAGU VITS VETTE: 70ndatel komeedina kerge­muusika­taevasse sööstnud Tiiu Varikust ei tea keegi juba aastaid midagi. Kadunud staari oodatakse aga pikisilmi tagasi.Foto: Heino Vilms / ERR

Novembri lõpp Kosel aasta tagasi. Laupäeva hommikul oleks alevik kui välja surnud, ei ühtki hingelist, isegi koera ega kassi mitte. Ka Pargi 11 kahekorruseline puitmaja on vajunud vaikusse, on natuke väsinud ja räämas. Akendest paistab, et põrand on üles kistud ja ahjud maha lõhutud. Maja ümber on raagus puid, külmast hommikuudusest rohust ja märgadest lehtedest puude all õhkub rõsket kõdulõhna. On väga vaikne. 

Majale ringi peale tehes saab selgeks, et siin pole aastaid elatud. Samas poollõhutud puuriit ja lehtede vahel vedelev tühi plastpudel räägiks justkui teist keelt. Tahtmatult väristad õlgu, kui manad silme ette pildi, milliseks viirastuslikuks lossiks see maja õhtupimedas võib moonduda. Aga võib-olla tuleb see vaid sügisrõskusest.

Ometi särab 2004. aasta juunis Õhtulehe ühe foto tagaplaanil sama maja päikeses, esiplaanil on aga tulpide ja nartsisside sisse peitnud oma näo kuuekümnendates daam. See daam on ei keegi muu kui 1970ndate tähtlaulja Tiiu Varik, kes pärast skandaalset korterisaagat Tallinnas Raua 51 koliski Kosele, väidetavalt emapoolsete esivanemate talumajja. Ligikaudu neli-viis aastat elas ta seal ja siis haihtus justkui õhku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.12.2016
VIDEO | Miks kadus ootamatult muusikast ja avalikkusest Tiiu Varik?
03.06.2004
Tiiu Varik: «Mina pühendasin ennast perele. Ma ei kahetse midagi.»
14.08.2003
Tiiu Varik pidi sünnikodust lahkuma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee