Inimesed

ALLAN NOORMETS: "Nõukogude noorsugu ei saa ju selline olla, et möödaminnes tapab inimese ära, lihtsalt pulli pärast." (7)

Aigi Viira, 23. detsember 2016 04:00
Allan NoormetsFoto: Siim Vahur

Telefilm "Õnnelind flamingo", mis esilinastus 30 aastat tagasi 24. detsembril, ajas teismelised vaatajad õhevile, kuid jättis kriitikud täiesti külmaks ja filmitegijaisse pettumustunde 

"Austajannad mind ei jahtinud, see on imelik küll. Eriti kui nüüd kuulda, kui popp see film tol ajal noorte hulgas oli," naerab näitleja Allan Noormets, kes tegi 1986. aasta telefilmis "Õnnelind flamingo" peaosa. Teismelised vaatajad, iseäranis tüdrukud, olid vaimustuses nii filmist kui ka näitleja Noormetsast. "See info küll kahjuks minuni ei jõudnud. Kus need põlvist nõrgad tüdrukud kõik olid?"

Tõepoolest, ilmselt olid need teismeeas tütarlapsed sel ajal koolis, mitte konservatooriumi lavakunstikateedri tudengit piiramas. "Kui film välja tuli, olin ma juba kolmandal kursusel ning olime kursusega Viljandi Ugalas," meenutab Noormets. "Seal oli austajaid ikka küll, ei saa nüüd öelda, et midagi ei olnud. Tüdrukud ikka käisid ümber Ugala luuramas. Hordide kaupa neid samas ka kuskilt uksest ja aknast sisse ei sadanud." Et aga "Õnnelind flamingo" oli noorte hulgas erakordselt menukas, on Noormets takkajärele kuulnud ka sõber Indrek Ojari käest. "Tema ja ta sõbrad olid ikka selle filmi täielikud fännid. Mina ei uskunud, et see toona noortele nii palju tähendas."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.11.2015
Allan Noormets: mind ei tahtnud algul ei lavakool ega sõjavägi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee