Tele

SKANDAAL PAGARISAATES: reegleid rikkunud Maiki saadeti koju (46)

Toimetas Marge Sillaots, 22. detsember 2016 09:20
Foto: TV3
Eilses "Eesti parim pagar" oma küpsetist kaunimaks teha üritanud Maiki rikkus saate reegleid, mistõttu saadeti ta koju.

Osalised said ülesandeks küpsetada uhke keeks. Mitte lihtsalt kuiv brikett vaid mahlane, eriline ja peolauale sobiv.

Samal teemal

Valmisid väga erinäolised keeksid. Mõne puhul kahtlustati, et küpsetis on traktori alla jäänud, mõnes jäi võõraks lõhnaõli meenutav ehk roosiõievee maitse. Kõige ärevam oli Ain, kelle tšillist šokolaadikeeksi pidas külaliskohtunik Raivo E. Tamm liiga vürtsikaks ning kohtunik Ants mutimullahunnikut meenutavaks. Abi polnud ka sellest, et Ain lõikas kohe hommikul noaga sõrme ja uskus, et see saab ainult halba õnne tähendada.

Täielikuks hävinguks osutus Monika keeks. Kummaline lõhn, veider küpsetatud kurk ja unustatud koostisosad. Alari kommenteeris keeksi sõnaga, mis ühegi kokandusfänni leksikas head ei tähenda: "Huvitav!"

Igas saates küpsetatakse esimene ülesanne võistleja retsepti järgi. Võistleja tellib telki kõik vajalikud töövahendid ja komponendid ning võib võistlustööd kodus sadu kordi harjutada. Kohapeal retsepti täiendamine pole lubatud. Poleks ju aus kui konkurentide töid nähes üritatakse enda oma viimasel hetkel vingemaks tuunida. Selle reegli vastu eksis aga Maiki, kes keeksile mineva vahukoore võiks lasi ja kapist uue, võib olla kellegi teise vahukoore välja otsis. Seega oli keeksi uhke kate pettusega pooleks..

Tehnilise ülesandena tuli Antsu retsepti järgi küpsetada pähklitega beseerull. Nii mõnelegi kogenud kodukokkajale osutus komistuskiviks vahukoor. Võõras mikser, soe telk, ärevus ja rabistamine andsid mitmel puhul tulemuseks võiks muutunud koore. Võisegu keerati besee vahele ja jäädi parimat lootma.

Päeva parimaks sai Liilia, reeglite rikkumine saatis koju Maiki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee