Film

Toomas Hussari film "Luuraja ja luuletaja" valiti USA tunnustatuimale filmifestivalile 

Silja Paavle, 21. detsember 2016 10:06
Toomas Hussari teise täispika mängufilmi peategelaseks on salapolitseinik Gustav Tukk (Jan Uuspõld).Foto: Stoppkaader filmist
Toomas Hussari sel aastal valminud mängufilm  "Luuraja ja luuletaja" valiti rahvusvahelise Palm Springsi filmifestivali (PSIFF) ametlikku programmi, festivalil toimub ka filmi Põhja-Ameerika esilinastus.

Tegemist on USA ühe suurima ja tunnustatuima filmifestivaliga, mida külastab iga-aastaselt  üle 130 000 kinohuvilise. Palm Springsi festivali ametlikus programmis on olnud näiteks ka Klaus Häro "Vehkleja" ja Eesti-Gruusia koostööfilm "Mandariinid, režissöör Zaza Urushadze.

Samal teemal

Toomas Hussari teise täispika mängufilmi peategelaseks on salapolitseinik Gustav Tukk (Jan Uuspõld), kes kohtub salapärase mustlanna Nalaga (Lana Vatsel). Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn (Rain Tolk), kes on paras tüütus. Käivituvad protsessid, mis ei tõota ühtegi head lahendust.

Veel mängivad filmis Ivo Uukkivi, Priit Võigemast, Pääru Oja, Mari Abel, Peeter Jalakas jt.

Filmi operaator on Rein Kotov, kunstnik Kristina Lõuk, produtsent Ivo Felt. Tootja Allfilm.

Eestlaste jaoks on hea uudis see, et "Luuraja ja luuletaja" on nüüd saadaval DVD kandja peal poodides üle Eesti ning filmi saab vaadata Starmani videolaenutuses.

Samal teemal

18.01.2017
Eestis jagatakse esimest korda filmi- ja teleauhindu
21.12.2016
Neitsi Maali filmiauhinda püüab mitu noort režissööri
20.12.2016
Neitsi Maali filmiauhinna nominentide hulka pääses mitu noort režissööri
22.10.2016
PILTUUDIS // Jan Uuspõllu välimus on saanud stiilse pöörde