ROHKEM KUI KELLELGI TEISEL: Ester Pajusoo (vasakul) ja Ülle Kaljuste on kahe peale kokku pälvinud kolleegide tunnustuse ehk Antsu üheksa korda. Foto: Teet Malsroos
Toimetas Gerly Mägi 18. detsember 2016 20:57
Eesti Draamateater võttis 18. detsembril traditsioonilisel Antsude peol kokku lõpusirgele jõudva aasta ning jagas juba 18. korda kolleegiauhindu. 

Lõppeva aasta silmapaistva töö eest antavaid kolleegiauhindu nimetab Draamateater teatri suurkujude (Ants Eskola, Ants Lauter, Ants Jõgi jt) järgi Antsudeks, välja on neid antud alates 1999. aastast. 

2016. aastal Antsud said:

Käsu-Ants (lavastajapreemia) – Hendrik Toompere jr (Marius Ivaškevičiuse "Väljaheitmise" lavastuse eest)

Naispeaosa Suur Ants – Ester Pajusoo (Vanaeide rolli eest lavastuses "Mäed")

Meespeaosa Suur Ants – Kristo Viiding (Beni rolli eest lavastuses "Väljaheitmine" ja Fennymani rolli eest lavastuses "Armunud Shakespeare")

Naiskõrvalosa Väike Ants – Ülle Kaljuste (Galja ja Valja rolli eest lavastuses "Onu Aare")

Meeskõrvalosa Väike Ants – Nikolai Bentsler (Vandaali rolli eest lavastuses "Väljaheitmine")

Ilu-Antsu preemia vääriliseks hinnati Ellen Cairnsi kostüümi- ja lavakujundus lavastusele "Armunud Shakespeare".

Kui kõigile teistele loomingulistele töötajatele oli Ants esimene, siis Ülle Kaljuste pälvis kolleegide tunnustuse juba seitsmendat korda. Varem on ta saanud naispeaosa Suure Antsu 2002., 2005. ja 2008. aastal, Kavala-Antsu 2015. aastal ja kõrvalosa Väikese Antsu aastatel 2000 ja 2011.

Ester Pajusoo viib 2001. aasta Väikese Antsu kõrvale sel aasta Suure Antsu.

Parimaks tehniliseks töötajaks ehk Asi-Antsuks hääletati teatri vanemlavameister Villu Jõgi, Abi-Antsuks ehk parimaks teenindavaks töötajaks valisid kolleegid Draamateatri turundusjuhi Tanel Tomsoni. Kaval-Antsu tiitli sai teatri juhtkonnalt Krista Roolaid kui särav klienditeenindaja kodanikujulguse ja vapruse eest kurjategija tabamisel.

Aasta hõivatuima näitlejate tunnustuse ja preemiareisi pälvisid meesnäitlejate seast Tiit Sukk, kes mängis 140 etenduses, ja naisnäitlejate hulgast Hilje Murel, kesmängis 124 etenduses.

12. detsembri seisuga on Eesti Draamateater sel aastal andnud 501 etendust ja teatrit on külastanud 108 299 inimest.