Inimesed

"Kui ei pääse teatrisse, tuleb teater enda juurde tuua!" (2)

Aigi Viira, 12. detsember 2016 04:00
TEATER KINOSAALIS: Solarise Apollo kinos esietendunud Kinoteatri komöödialavastuses "Once upon a Time in Estonia" mängivad Tallinna Linnateatri näitlejad Indrek Ojari ja Argo Aadli. Kinoekraanil vahetuvad vastavalt olukorrale taustad.Foto: Siim Vahur
Kinodirektor Ivar Vendelin kutsus näitlejad kitsast Linnateatrist kinosaali suurema rahva ette.

Kord hommikul sattus Apollo poe- ja kinoketi üks omanikke ning tegevdirektor Ivar Vendelin kummalisele vaatepildile: tema abikaasa istus arvuti taga ja toksis pikalt üht klahvi. "Küsisin, mida ta nii vara hommikul teeb, ja kuulsin, et kohe tulevad Linnateatri piletid müüki, aga tuleb oodata ja kogu aeg lehte värskendada," naerab Vendelin, kelles äratas kogu jant teatripiletite ümber suurt huvi.  

Paul Piik, Kinoteatri projektirühmituse liider, muigab, et tema polnudki kuulnud Vendelini teatripiletite lugu, millest suurem idee edasi arenes. "Apollo kino tahtis oma saalis natuke teatrit teha ja meile tundus see põnevana," lausub ta. "Saime kokku ja tekkis idee, et võtaks Indrek Ojari ja Argo Aadli punti, sest nendega polnud me varem kinoteatrit teinudki. Nii hakkas see idee lendama ja lõpuks sai valmis lavastus." Ülemöödunud pühapäeval esietenduski Solarise Apollo kinos "Once Upon a Time in Estonia", kus peaosas Linnateatri näitlejad Ojari ja Aadli.

Vendelin on siiralt üllatunud, et vastsel kinosaalilavastusel nii hästi läheb. "Ega meie ka arvanud, et see tükk nii populaarseks osutub," tunnistab ta. "5000 piletit, mis detsembris müüki läksid, on kõik juba praktiliselt läbi müüdud. Jaanuari piletitega on ka väga hästi." 

Kahemehekomöödia mitmekümne rolliga 

Et just praeguse projektiga tegutseb Kinoteater oma nime järgi, on puhas juhus. "See nimi tekkis meil tegelikult kunagi hoopis teises kontekstis, aga praegu tundub see tõesti hea ja loogiline." Tõepoolest, viis aastat tagasi, kui trupp endale Kinoteatri nimeks võttis, ei mõelnud keegi sellele, et lavastusi võiks tuua välja kinos. "Pigem mõtlesime, et võiks teha kino selles tähenduses, et teha nalja, aga antud lavastuse kontekstis võiks öelda, miks mitte teha nalja just kinosaalis," ütleb lavastaja-dramaturg Diana Leesalu.

TEATER KINOSAALIS: Solarise Apollo kinos esietendunud Kinoteatri komöödialavastuses "Once upon a Time in Estonia" mängivad Tallinna Linnateatri näitlejad Argo Aadli ja Indrek Ojari. Kinoekraanil vahetuvad vastavalt olukorrale taustad. Foto: Siim Vahur

"Once Upon a Time in Estonia" on komöödia kahest tavalisest eesti mehest, kes tutvuvad töötukassa ukse taga ning otsustavad oma täbarast majandusseisust väljatulemiseks teha sellise Eesti filmi, mis lõpuks ometi maailma vallutab ning teeb neist miljonärid. Ühest küljest on see lavastus humoorikas ülevaade Eesti kultuurimaastikul toimuvast, teisalt näitlejameisterlikkuse tuleproov – näitlejad Aadli ja Ojari loovad kahe peale mitukümmend tegelaskuju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee