Foto: Klubi Patt
Karoliina Vasli 12. detsember 2016 04:00
"Lilleke, mis sa siin õitsed!" hõikab keskealine mees baarileti ees seisvale noormehele. Too on esmalt ehmunud, ent rüüpab siis sõõmu rummikokteili ja naeratab. Taamal tantsivad poolpaljad mehed, kelle ülakeha kaunistab vaid napp kikilips. Üks piiga on lausa nii hoos, et läheb patsutab noorsandi trimmis kõhulihaseid, ise samal ajal kihistades. See on üks stseen Tallinnas sadama lähedal klubi Patt reedesest avapeost. Teiste seas olid kohal näiteks Lauri Liiv,

Elina Born, Marje Hansar, Margit Härma, Andres Peets ja Mairold Millert. Nii-öelda juhuslikke inimesi tänavalt polnud – turvamehed vaatasid kõik sisenejaid üle ning ka piletihind oli krõbe, 15 eurot.

Drag queen

Patt täidab Tallinna ööelu tühimikku ehk trendika geiklubi funktsiooni. Kes veel mäletab, siis kümmekonna aasta eest oli paljudele nädalavahetuse peamine peokoht klubi Angel. Selle sulgemise järel on üritatud avada teisigi kohti (näiteks Kapp ja W), kuid need on üsna kiiresti hääbunud. Vana kooli geikohtadest on alles vaid X-baar. "Kaugel on kesklinnast," kehitab Õhtulehega vestelnud geinoormees õlgu, kas Patust võiks saada uus Angel. Samas võib vähemasti avapeo näitel öelda, et uuel kohal on lootust – kus mujal näeks lavašõud, kus särab drag queen?