Inimesed

15 aastat "Sõrmuste isanda" tulekust: kes murdis võtteil luu, kes loobus rollist? (2)

Kais Allkivi, 10. detsember 2016 04:00
ELU SEIKLUS: «Sõrmuste isanda» loo keskmes on kääbik Frodo (Elijah Wood, vasakult teine), kes siirdub koos kolme sõbra, (vasakult) Sami (Sean Astin), Pippini (Billy Boyd) ja Merryga (Dominic Monaghan) turvalisest kodupaigast maailma teise otsa, et hävitada kuri võimusõrmus. Sellel teel abistavad teda ka inimesed, haldjad ja päkapikk. Foto: Vida Press

10. detsembril 2001 jõudis esimene J. R. R. Tolkieni "Sõrmuste isanda" romaanitriloogial põhinev fantaasiafilm "Sõrmuse vennaskond" Londonis kinolinale. Eesti vaatajad nägid eepilist linalugu täpselt kuu hiljem. See oli üks esimesi filme, millele piletite ostmiseks fännid siinmail eelmüügisabades seisid.

Lugu sellest, kuidas kääbik Frodo asub koos sõprade ja liitlastega teele pimeduse riiki Mordorisse, et hävitada võimusõrmus, mille abil kurjuse isand Sauron saaks maailma üle kontrolli haarata, võitis paljude südamed. Ja neli Oscarit. Triloogia teine osa "Kaks kantsi" (2002) pälvis kaks kuldmehikest ja kolmas osa "Kuninga tagasitulek" (2003) riisus neid kokku lausa 11, korrates "Ben Huri" (1959) ja "Titanicu" (1997) rekordtulemust. Filmisarja viimasest osast sai ühtlasi esimene parima filmi Oscari võitnud fantaasiafilm.

Siinsel filmipublikul tuli sajandi alguse kolmel järjestikusel detsembrikuul esilinastunud filme oodata jaanuarini. "Neljapäevased või varasemad esilinastused polnud sellel ajal Eestis kombeks. "Sõrmuse vennaskond" oli üks väheseid, millele seda tehti," meenutab Forum Cinemase programmijuht Tõnis Lõhmus, kes märgib, et näiteks kuu aega varem kinodesse jõudnud "Harry Potteri ja tarkade kivi" puhul tüüpilisele reedesele avaseansile eelnevaid linastusi ei korraldatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.12.2017
„Sõrmuste isanda" täht: mitmed näitlejannad on seksiskandaalis ise süüdi
06.10.2017
Hollywoodi mogul ahistas 30 aastat naisi ja nõudis alastimassaaži
23.08.2016
McKellen ei tahtnud ka suure varanduse eest peol Gandalfit mängida
30.04.2016
VÕHIKU TEEJUHT: Mis mänge nende troonidega ikkagi mängitakse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee