Inimesed

Saade üle 30 aasta taas eetris! 

ÕHTULEHE VIDEO | Tõnis Erilaid: "Välismaiste analoogide kõrval oli saade "Soovid, soovid, soovid" väga kodukootud ja lõhnas villaste sokkide järele." (33)

Jaanus Kulli, 10. detsember 2016, 04:00
Foto: Tiina Kõrtsini

Kell on üks pühapäeva pärastlõunal. Sajad ja sajad noored istuvad raadiote ees, kõrval lintmakk, mille mikrofon on asetatud raadio kõlari ette parajasse kaugusse. Et ei tekiks vibratsiooni ning lindistuse kvaliteet saaks asjaolusid ja tehnikat arvestades võimalikust parim. Siis kõlavadki need kolm sõna, mida on terve nädal oodatud.

"Soovid, soovid, soovid…" Esimesena kostab "soovid" natuke sensuaalselt Helgi Erilaiu suust, siis madal ja samas mahe Tõnis Erilaiu hääl ning jälle Helgi oma. Nagu kolm võlusõna, mis kohe-kohe maailma muusika su tuppa toob. Saatejuhi Tõnise tämber paneb tüdrukute südamed kiiremini põkslema: kas eelmisel nädalal posti pandud kiri on ikka raadiosse jõudnud ja saatejuhi heakskiitu leidnud?

1973. aastal sündinud ja 1993. aastal pillid kokku pannud raadiosoovisaatega kasvas üles mitu põlvkonda, kellele see, iseäranis varasematel aastatel, oli ainus võimalus oma lemmiklugu linti saada. Eriti, kui sa elasid Lõuna-Eestis ja ainus salaaken maailma – Soome televisioon – jäi justkui tuhandete kilomeetite kaugusele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. september 2018, 08:00
PALJU ÕNNE! Tõnis Erilaid – 75
16. detsember 2016, 04:00
Tõnis Erilaid kutsuti sõjaväkke mikrofoni tagant, Riina Eentalu roomas mikrini leinajate jalge vahelt
9. detsember 2016, 17:36
HOMSES ÕHTULEHES: Tõnis Erilaid meenutab omaaegset Eesti Raadio hittsaadet "Soovid, soovid, soovid"
5. detsember 2016, 11:28
Kultussaade "Soovid, soovid, soovid" on taas Vikerraadios

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee