Inimesed

ŠOKK HOLLYWOODIS: režissöör traumeeris näitlejatari sunniviisilise vägistamisstseeniga (13)

Triin Tael, 7. detsember 2016 04:00
EHE AHASTUS: Režissöör Bernardo ­Bertolucci ei öelnud Maria Schneiderile, et tema tegelaskuju langeb vägistamise ohvriks.Foto: Vida Press

See on üks maailma kurikuulsamaid filmistseene. Keskealine ameeriklane (Marlon Brando) vägistab Pariisi korteri põrandal anaalselt oma anonüümse seksipartneri, keda kehastab 19aastane Maria Schneider. Kuid paanika ja pisarad noore neiu silmis on ehtsad. Marial polnud aimugi, mida režissöör Bernardo Bertolucci käskis Hollywoodi superstaaril temaga teha.

Prantsuse-Itaalia erootiline draama "Viimane tango Pariisis" (1972) oli šokeerivate intiimstseenide pärast mitmes Euroopa riigis keelatud. Kodumaal Itaalias anti Bertolucci säärase rõveduse eest kohtu alla ja ta sai nelja kuu pikkuse tingimisi karistuse. Viieks aastaks jäeti ta ilma kodanikuõigustest, sealhulgas valimisõigusest. 15aastasena kodust ära jooksnud algaja näitlejatar Maria Schneider kehastas noorukest pariisitari, kel tekib sõnakehva keskealise ameeriklasega (Brando) kummaline anonüümne seksisuhe. Schneider oli võtete ajal vaid 19aastane, üks Hollywoodi kõmulisemaid meesnäitlejaid ligi 30 aastat vanem.

Linateos tekitas seksistseenide tõttu tohutut kõmu, kuid Brando esitati parima meespeaosatäitja ja Bertolucci parima režissööri Oscari nominendiks. Mõlemad mehed said filmiga rikkaks, Maria teenis enda sõnul sellega vaid võileivaraha. Kuid aastaid hiljem pihtis ­Schneider, et pisarad kuulsas vägistamisstseenis, kus Brando kahmab paki võid ning neiu anaalselt vägistab, olid tõelised.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.11.2018
Vähk murdis Itaalia filmilegendi Bernardo Bertolucci
03.05.2018
Bertolucci: häbi Ridley Scottile Kevin Spacey kohtlemise pärast!
08.06.2017
Kunsti nimel kõigeks valmis? ehk 10 filmi, milles näitlejad päriselt vahekorras olid!
07.02.2011
Maria Schneider valas kuulsas seksistseenis tõelisi pisaraid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee