Inimesed

MATKASELL KERTU JUKKUM: järgmiseks tahan minna polaarretkele! (45)

Katharina Toomemets, 2. detsember 2016 04:00
Kertu JukkumFoto: Erakogu

"Maratone olen jooksnud, Kilimanjaro tipus olen käinud ja Afganistanis sõjatandril ka, kuid polaarmatka pole veel läbida õnnestunud," räägib Kertu Jukkum, kes astus tuhandete inimestega võistlustulle Fjällräven Polari konkursil – auhinnaks ekstreemne polaarmatk kelgukoertega. 

TV3 avalike suhete juhi ja raadiohääle Kertu spordi- ja ekstreemsuste lembus ei ole vast kellelegi uudis. Nüüd on ta võtnud ette uue sihi – Kertu soovib end proovile panna 300 kilomeetri pikkusel polaarmatkal. "Külmakartlikuna on polaarmatk mulle topeltkatsumus, kuid elu on liiga lühike, et mugavustsoonis püsida. Raskused on ületamiseks ja unistuste poole tuleb püüelda," ütleb Kertu. "Mu tegemist ootavate asjade nimekirjas on veel kümneid põnevaid ettevõtmisi, sest ma tõepoolest kavatsen maailmaserval seistes tagasi vaadata ja mõelda endamisi: oli see vast seiklus!"

Mida uus ettevõtmine endast aga täpsemalt kujutab? "300kilomeetrist polaarmatka kelgukoertega, ümbritsetuna huvitavast rahvusvahelisest seltskonnast. Välitingimustes magamist, lummavat loodust ja nädalajagu eneseületust," võtab Kertu asja kokku. Muide varem on sel matkal käinud kaks eestlast – Katrina Sokk ja Hans Markus Antson. "Mulle kirjutas eelmisel aastal polaarmatkal käinud noormehe sõber ja jagas palju infot hääletussüsteemi ja muu kohta. Matkal käinutega ma rääkinud ei ole, kuid nende muljeid olen meedia vahendusel lugenud," ütleb Kertu. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2018
Sinu hääl loeb! Aitame väiksest kalurikülast pärit eestlanna polaarmatkale
24.10.2016
TV3 VIDEO | Töökas, sportlik ja krapsaks sünnipäevalaps KERTU JUKKUM: luban, et minu järgnevasse viisaastakuplaani jäävad loomade kõrval ka lapsed
23.10.2016
JÄRGMINE PEATUS | Kertu Jukkum maksis tuhandeid eurosid New Yorgi maratonil osalemise eest ja see oli parim otsus!
13.10.2016
Kertu Jukkum: New Yorgi maraton TEHTUD!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee