Tele

"RADAR" TÄNA: mitu atentaati on Meelis Lao üle elanud ehk Kui rusikatelt mindi üle palgamõrvadele (15)

Toimetas Marge Sillaots, 29. november 2016 14:09
Foto: Kanal 2
Tänases "Radaris" avab skandaalse ärimehena tuntud Meelis Lao taaskord enda minevikku, meenutates kaht talle korraldatud ja avalikkuse ette jõudnud atentaadikatset.

"Kui suur kriminaalne revolutsioon hakkas, siis alguses klaariti rusikatega. Siis hakati kokkusaamistel tulistama. Ja siis hakati kasutama rafineeritumat vägivalda. Nimetame neid siis palgamõrvadeks. Ja nii ta läks," meenutab Lao.

Samal teemal

Avalikkuse ette jõudis peagi kaheaastase vahega kaks atentaati Meelis Laole, mis leidsid aset Tallinnas Tartu maanteel asunud spordiklubi Flexeri ees, esimene 1995. aastal, teine 1997. aastal.

"Esimene oli klassikaline situatsioon. Spordiklubi oli eest valgustatud, üle tee oli maja, mille keldrikorrusel ootas inimene automaadiga," meenutab Lao esimest atentaati, mil sai tabamuse Kalašnikovist. Teisel korral oli tegemist pommiga: "Mind päästis see, et nad ei asetanud seda õigesti, ei pannud raskust õigesse kohta."

See kõik lõi olukorra, kus Meelis Lao palkas endale aastateks automaatidega relvastatud ihukaitsjad ning tellis Saksamaalt soomustatud auto. Kuigi ta ise pääses eluga, oli neid, kes karmil ajal ellu ei jäänud: "On juhtunud ikka, et kõik sealt elu ja tervisega pääsenud ei ole."

Mitu atentaati on Meelis Lao tegelikult üle elanud ning kuidas meenutab ta päevi, mil Pärnu ärimees Tiit Masso ning kunagine Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa palgamõrvarite poolt tapeti, vaata täna õhtul kell 20 Kanal 2 saates "Radar".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee