Inimesed

NÄOSAATE FINAALI EEL | Raivo E. Tamm: "Tühjas ruumis harjutamine mulle ei sobi. Andke aga publikut!" (9)

Katharina Toomemets, 29. november 2016 04:00
RAJU FINAAL: Näitleja Raivo E. Tamm astub pühapäeval näosaate finaalis Tanel Padari kingadesse ja hakkab rokkima. Esitamisele tuleb lugu «Õnne valem».Foto: Arno Saar
Näitleja valis näosaate pühapäeval toimuvas finaalis kehastamiseks rokkar Tanel Padari.

"Ma olen selline näitleja, kes ei taha väga kaua proove teha," räägib Raivo E. Tamm näosaate finaali eel. "Laval publiku ees on minu koht! Mulle ei sobi kuskil tühjas ruumis harjutamine ja kiremine." Õnneks ei pea ta enam kaua ootama, sest finaal, kus näitleja astub üles Tanel Padarina, on juba sel pühapäeval.

RAJU FINAAL: Näitleja Raivo E. Tamm astub pühapäeval näosaate finaalis Tanel Padari kingadesse ja hakkab rokkima. Esitamisele tuleb lugu «Õnne valem».Foto: Arno Saar

Pühapäeval terve Saku suurhalli ees esinemist Raivo ei pelga. "Ma olen vaadanud varasemaid salvestisi ja saal on seal nii pime, et ei näegi, kui palju inimesi kohal on. Lisaks olen viimasel ajal tänu lavastusele "Ma olen Ivo Linna" päris palju suurte masside ees esinenud. Andke aga publikut, ei värise siin põlv midagi!"

Raivo E. Tamm valis finaalis kehastamiseks Tanel Padari, kuna leiab, et finaalis võiks ikka rokkida. Näitleja tunnistab, et tal läks Tanelini jõudmiseks tükk aega. "Vaatasin ringi ka maailma artistide seas.

Tanel PadarFoto: Alar Truu

Samal teemal

Minu meelest on väga äge The Doors ja nende lugu "Light My Fire", aga tänapäeval on see vist rohkem kujunenud pärisfriikide ja rokigurmaanide looks ning laia massi ehk ei kõneta," selgitab Raivo.

"Proovisime, vaatasime ja mõtlesime lauluõpetaja Maikeniga pikalt. Lõpuks otsustasin, et võiks teha eesti artisti. Nii valisingi Tanel Padari. Lahe on ka see, et keegi pole teda näosaates teinud."

Raivo valis esitamiseks Tanel Padari & The Suni loo "Õnne valem". "Kui panna Youtube’is otsingusse Taneli nimi, tuleb see lugu esimesena," põhjendab näitleja, miks sadade lugude seast sellise valiku tegi.

Tanel talle mingeid näpunäiteid andnud ei ole. "Ta ütles ainult, et teeme ära, kuigi tema ei pea ju midagi tegema!" naerab näitleja.

Üldse meeldib Raivole aeg-ajalt Tanel Padari loomingut kuulata. "Juba see oli väga kõva, kui Tanel Eurovisioni võitis. Kuid et ta läks edasi täiesti teistsuguse muusikaga, oli väga suur üllatus ja julge otsus," sõnab Raivo. "Mulle väga meeldib, et ta sellise otsuse tegi ja nagu näha, pole ta ka mingiks keldrimuusikuks jäänud."

Näitlejale meeldib ka see, et Tanel hakkas bluusi laulma ja pani kokku bändi Tanel Padar Blues Band. "Ma kuulsin, et üks tema mõjutajaid on John Lee Hooker, kes on ka minu kunagine suur lemmik."

Muusikaõpetaja Maiken oli Raivole öelnud, et see on näitlejale hooaja kõige raskem etteaste. "See on tõesti laulmise laul! Maiken oli üllatunud, et ma just selle valisin. Tema arvas, et vaatame ja uurime veel, aga ma tundsin, et tahan just seda lugu teha.

Ja kui olen midagi otsustanud, siis seda ma ka teen," ütleb Raivo ja paljastab, et käib praegu Maikeni juures laulmas iga päev. "Me lihvime laulu minu võimete piirides ja võib-olla natuke üle ka. Püüan seda lugu laulda nii hästi, kui minu võimed lubavad."

Liis Lass kehastub 4. detsembri finaalis Celine Dioniks ja esitab lauljanna megahiti "My Heart Will Go On". Adeele Sepast saab Eesti üks armastatumaid muusikuid Anne Veski ning tema etteastes kohtuvad lood "Veel" ja "Hea tuju laul".

Kalle Sepp: Georg Otsa kehastamine toob mu mugavustsoonist välja

AJAS TAGASI: Kalle Sepast saab pühapäeva õhtul suurhalli laval noor Georg Ots. Esitatav lugu «Mõtisklus» on Georg Otsa repertuaarist üks Kalle lemmikuid juba lapsepõlvest. Foto: Tiina Kõrtsini

"Minult nõuab sellise positsiooni hoidmine – et suulagi, keel ja kõik oleks paigas ning toon terve kolm minutit ühtmoodi välja tuleks – meeletut tööd," jutustab Kalle Sepp, kes astub pühapäevases näosaate finaalis lavale noore Georg Otsana.

"Klassikalised lauljad harjutavad ju aastaid, et positsioon oleks õige ja nad laulaksid kogu aeg sama tooniga."

Kuid sellega probleemid ei lõpe. Teine raskus on Kalle Sepa sõnul see, et laulust "Mõtisklus" Georg Otsa esituses pole ühtegi videoülesvõtet.

Georg OtsFoto: Mati Hiis

"Ma vaatan ja õpin tema maneere ning lavalist olekut teiste videote pealt: ta on hästi väärikas ja väga palju ei liigu. On mõned käeliigutused, mida saab juurde panna, aga need pole sellised, mille järgi Georg Otsa ära tunneb."

Muide, Kalle ei kehasta mitte sellist Georg Otsa, kes on paljudele meelde jäänud oma hiilgeaja rollidega. "Teen noort Georg Otsa, aastast 1959. Vanast peast teavad teda kõik, aga see on natuke teistmoodi."

Kalle sõnab, et valis Georg Otsa just seetõttu, et tegemist on tõelise proovikiviga. "Georg Ots on opereti- ja ooperimaailmast mulle alati kõige rohkem meeldinud."

Kalle tõdeb, et muidugi oleks ta võinud teha ka mõne popžanris etteaste või kehastuda naiseks.

"Kuid poppi on juba tehtud ja naisterahva, toreda vanaproua, sain ma juba Raivo E. Tammega ära teha (Kalle ja Raivo kehastasid Hilda Koni ja Leida Sibulat – K.T.). Klassikalist asja aga pole mul veel olnud. Kuna klassikaline muusika ei ole minu teema, siis see ongi minu jaoks mugavustsoonist välja astumine," ütleb ta.

Laulu "Mõtisklus" valimine Kalle sõnul eriti kaua aega ei võtnud. "See on mul juba lapsest saadik Georg Otsa repertuaarist üks lemmiklugusid.

Olen vaadanud telerist palju "Vallatuid kurve" ja see laul on alati kummitama jäänud." Nii ei pea Kalle ka laulusõnu algusest peale õppima hakkama, sest need on tal ammu selged. "Rohkem tuleb tegutseda temalt sniti võtmisega."

Esimest korda nii suure publiku ees

Suureks Georg Otsa fänniks Kalle end sellegipoolest ei pea. "Otseselt fänn ma ei tahaks öelda, mul pole vist ühtegi tema plaati. Olen pigem tema talendi, esinemisoskuse ja loomingu austaja."

Kalle ei ole praegu veel päris valmis näosaate lavale astuma, sest eilse seisuga polnud ta kuulnud fonogrammi, mis teda finaalis saadab. "Praegu olen teinud proovi klaveri saatel ja Youtube’i videote järgi. Fonogramm on aga tulemas, varsti saan korralikult tööle hakata."

Ootusärevus pühapäevase finaali eel on aga suur. "Mulle meeldib suure publiku ees olla ja ma väga ootan seda! Loomulikult pole ma aga nii suure publiku ees kunagi laulnud," loodab Kalle, et tal viimasel hetkel närv sisse ei löö.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee