PÖFFi lõpetamineFoto: Kalev Lilleorg
Toimetas Piret Kütt 26. november 2016 23:27
Täna õhtul tehti pidulikul auhinnatseremoonial Nordea Kontserdimajas teatavaks 20. PÖFFi auhinna saajad.

Põhivõistlusprogrammi žüriisse kuulusid Uberto Pasolini, William Goldstein, Fridrik Thor Fridriksson, Laura Birn, Steen Bille ja Kang Soo-Youn.

Alljärgnevalt festivali parimad kõikides kategooriates:

Grand Prix - Parim Film

"VAIKNE SÜDA" (Iisrael)

Režissöör: Eitan Anner
Produtsent: Gal Greenspan

Parim režissöör

"HINGUS" (Iraan)
Režissöör: Narges Abyar
Produtsendid: Mohammad-Hossein Ghassemi & Abouzar Pourmohammadi

Parim operaator

"MELANIJA KROONIKAD" (Läti, Tšehhi, Soome)
Operaator: Gints Berzins

Parim stsenaarium

"IDAPOOLNE BISNIS" (Rumeenia, Leedu, Moldova)
Stsenarist: Igor Cobileanski

 Parim meesnäitleja auhind

"IDAPOOLNE BISNIS" (Rumeenia, Leedu, Moldova)
Näitlejad: Ion Sapdaru  ja Constantin Puscasu

Parim naisnäitleja

"VAIKNE SÜDA" (Iisrael)
Näitleja: Ania Bukstein

Parim filmimuusika

"KODULÄVEL" (Hispaania)

Helilooja: Sílvia Pérez Cruz

Debüütfilmide võistlusprogramm

Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt.
 

Parima debüütfilmi auhind

"DUETT" (Iraan)

Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof

Žürii eriauhind

"VAIKNE HINGETÕMME" (Colombia)
Režissör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino

Žürii eriauhind

"PÜHA RATTUR" (Brasiilia)

Režissöör: Homero Olivetto
Produtsendid: Kiki Lavigne, Karen Castanho, Fernando Fraiha, Bianca Villar
Vastu võtab: Homero Olivetto.

Eesti Filmi konkurss

Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt 

"EMA"

Režissöör: Kadri Kõusaar<br>Produtsent: Aet Laigu<br>
Publiku lemmikfilm

"PADAEMAND" (Venemaa)

Režissöör: Pavel Lungin

Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustiku (NETPAC) žürii auhind parimale Aasia filmile

Žüriiliikmed: Katrin Kissa, Andrei Vasilenko, Asif Rustamov

"DUETT" (Iraan)

Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof

Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu (FIPRESCI ) žürii auhind parimale Debüütfilmide võistlusprogrammi filmile 

Žüriiliikmed: Senem Aytac, Florian Vollmers, Andrei Liimets

"ÕRN HINGETÕMME" (Colombia)
Režisöör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino

Oikumeenilise žürii auhind, mille annavad välja Eesti suuremate kongregatsioonide eesseisjad 

Žüriiliikmed: Andres Põder, Urmas Viilma, Stefanus, Kornelius, Philippe Jourdan, Erki Tamm

"SÜNGE ÕNN"