Inimesed

ÕHTULEHE VIDEO | Noorte tantsupeo peategelane Jaagup: unustasin esimesel castingul kõik laulusõnad ära (1)

Katharina Toomemets | Video: Geidi Raud, 14. november 2016 17:09
Foto: Geidi Raud
Täna kuulutati KUMUs välja järgmisel aastal toimuva XII noorte tantsupeo peategelased - Koitu, Hämarik ja Vanaisa. Koidu ja Hämariku tegelasi valiti kaks ning üks Koit saab peol olema Jaagup Tuisk (15), keda utsitas konkursil osalema ema. “Meile anti pähe õppida üks laul ja luuletus. Kui ma esimesele castingule läksin, unustasin kõik sõnad ära,” meenutab ta suurt äpardust.

Järgmise aasta suvel toimub Kalevi staadionil XII noorte tantsupidu. Tantsijad jutustavad Kalevi staadionil Friedrich Robert Faehlmanni muistendist “Koit ja Hämarik” inspiratsiooni saanud lugu päikeseaasta igavesest kordumisest.

Tantsupeo põhisõnumiks on rahvuskultuuri põhiväärtuste hoidmine ja põlvest põlve edasiandmine, mida väljendatakse Koidu ja Hämariku teekonnana neljas aastaajas ehk ühes aastaringis.

Pärast katsumusi pärandab Vanaisa päikese ehk kullakera kandmise ülesande noortele. See on ühtaegu nii tunnustus kui ka vastutus, milleks noored on valmis, kinnitades seda vandega “Mina jään”.

Muide, Jaagup ei ole muusikamaastikul üldse mitte tundmatu tegija. Kaks aastat tagasi osales ta Uku Suviste ja Kristjan Kasearuga kontserttuuril “Kaks ja pool meest”.

Vaata videost, mida Jaagup Õhtulehele veel rääkis. 

Samal teemal

26.04.2018
JAAGUP TUISK: nüüd pean ise hakkama saama!
21.02.2017
Laulupeo solistikonkursi võitja: see on üks noore muusiku suurimaid unistusi!
01.02.2017
Noorte laulupidu otsib solisti - võistlustulle on jäänud kaks neidu
15.10.2016
Ivo Linna: kolmekordse vanaisana pole Vanaisa roll mulle võõras