Foto: Teet Malsroos
Toimetas Keit Paju 8. november 2016 16:31
Eesti Laul 2017 eelžürii on oma töö lõpetanud ning 20 poolfinalisti 242 esitatud laulust välja valinud. Poolfinalistid avalikustab Mart Normet täna õhtul kell 19.00 algavas ETV otsesaates "Ringvaade".

"Tase oli ühtlasem ja selliseid laule, mis kõik žüriiliikmed ära võlusid, oli rohkem kui varasematel aastatel. Umbes kümne loo puhul ei tekkinud erilist vaidlustki üldse – need meeldisid kohe kõigile," võtab tööprotsessi kokku Sky Plusi programmijuht Toomas Puna. 

Valikuga on rahul ka Ingrid Kohtla Tallinn Music Weekist: "Päris ilmekas komplekt moodustus – aegadeülestest peremeelelahutajatest kuni undergroundist pärit tüüpideni. Saundiline kaart oli ka seinast seina – rifirokist EDMini."

Ka Piret Järvis kiidab lugude taset – valikus on midagi igale maitsele ja vanusegrupile, kuid lisab, et siiski jäi natuke kripeldama. "Mul süda on natuke murdunud, sest siiralt on kahju väga mitmest, kes jäid joone alla. Aga mis sa teed, konkurents oli kõva ja tuli mõningaid häid tegijaid ohverdada," ütles ta.

Eesti Laul 2017 poolfinaalid toimuvad 11. ja 18. veebruaril. Finaalkontsert toimub 4. märtsil Saku Suurhallis.