Tele

National Geographic esitleb eksklusiivset telesarja esimesest mehitatud missioonist Marsile  

Toimetas Keit Paju, 7. november 2016 12:05
Foto: National Geographic
National Geographic kanalil esilinastub sel pühapäeval, 13. novembril populaarteaduslik sari „Marss“ (Mars), mis proovib ennustada, kuidas õnnestub esimene mehitatud ekspeditsioon punasele planeedile aastal 2033. Lavastatud lugu täiendavad intervjuud Marsist Elon Muski, Neil deGrasse Tysoni ning mitmete NASA kosmoseteadlastega.

Aastal 2033 maandub Marsil kosmoselaev Daealus, mille pardal on kuus astronauti. Kuigi sarja keskne jutustus on väljamõeldis, on režissöörid Brian Grazer ja Ron Howard teinud selle kokkupanekul tihedat koostööd kosmoseteadlastega, et kogu tegevustik oleks võimalikult lähedane reaalsusele – sellele, mis esimest inimestega Marsi-missiooni ühel hetkel ees ootab. Kuueosaline sari jälgib tulevikumissiooni käekäiku esimeste murrangulise tähtsusega aastate jooksul.

FOX Networks Group’i Baltimaade turundus- ja kommunikatsioonijuhi Sille Ruusi sõnul on sarja näol tegemist suure produktsiooniga, mis võtab kokku kõik, mida praeguseks punasest planeedist teatakse. „Marsis nähakse võimalikku teist koduplaneeti inimkonnale. Praegu tehakse põhjalikke ettevalmistusi esimeseks mehitatud ekspeditsiooniks, mis võib kätte jõuda varem kui arvatagi oskame. National Geographicu poolteaduslik sari annab vaatajatele täpselt ja kompaktselt kogu teadaoleva info Marsist ning sellest, mida võib oodata esimesest astronautidega missioonist,“ rääkis Ruus.

Eestis esitleb National Geographic uut sarja ka tänavuse, 20. Pimedate Ööde Filmifestivali raames; õhtul enne ametlikku esilinastust, 12. novembril toimub PÖFFi raames kinos Kosmos IMAX kinnine eel-esilinastuse üritus.

Alates laupäevast on Viru Keskuses avatud National Geographicu näitus Marsist, mis on vaadatav keskuse Tammsaare-poolses koridoris novembri lõpuni. Näitusel saab näha orbitaaljaamadest ja satelliitidelt tehtud kaugfotosid Marsist ning marsikulgurite poolt tehtud lähivõtteid Marsi pinnavormidest, pinnasest jne.

"Marss" esilinastub pühapäeval, 13. novembril kell 18.00 National Geographic kanalil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee