Inimesed

Sarja "Foyle’i sõda" põnevuslood on pärit elust enesest 

Triin Tael, 5. november 2016 04:00
SAGELI SURMAGA SILMITSI: «Foyle’i sõja» nimitegelast, politsei ülemkomissari ja hilisemat salaagenti kehastab Michael Kitchen.Foto: Vida Press

Kui Briti telekanal ITV otsustas ajaloolisele põnevussarjale "Foyle’i sõda" viie hooaja järel kriipsu peale tõmmata, tõstsid vaatajad nii suurt lärmi, et seriaali vändati veel kolm hooaega. Sarja teeb eriliseks see, et paljud "Foyle’i sõja" lood on pärit elust enesest – stsenarist tegi algusest peale tihedat koostööd Briti impeeriumi sõjamuuseumiga. Nüüd näeb Teise maailmasõja keerises kuritegusid lahendavat ülemkomissari ja hilisemat salaagenti laupäevaõhtutel Eestiski.

Telekanal ITV tellis "Midsomeri mõrvade" stsenaristina tuntud Anthony Horowitzilt uue põnevussarja pärast seda, kui kanali kauane hitt "Inspektor Morse" 2000. aastal lõpule jõudis.

Horowitz, kes nüüdseks on kirjutanud nii ohtralt põnevusromaane, Alex Rideri spioonilugusid, kaks uut Sherlock Holmesi raamatut kui ka värskeima Bondi-loo "Trigger Mortis", pakkus välja krimiseriaali "The Blitz Detective", mille peategelane George Ransom pidi tegutsema Teise maailmasõja aegses Londonis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.08.2016
SUUR ÜLEVAADE | Mida toob sügis ETV ja ETV2 programmi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee