Inimesed

Folklorist Mare Kõiva: halloween ei ole marte-kadrisid veel päris välja tõrjunud (9)

Silja Ratt, 29. oktoober 2016 04:00
KUMB TRADITSIOON JÄÄB: Mare Kõiva räägib, et halloween pole Eestis veel nii populaarne kui Põhja-Ameerikas või Lääne-Euroopas. Tänapäeva noorte juttu kuulates võib aga aimata, et on vaid aja küsimus, millal kommertslik halloween jätab mardi- ja kadripäeva unustusehõlma. Foto: Peeter Langovits / Postimees

"Kui näiteks Budapestis on kaupluste ja kohvikute akendel dekoratiivsed kõrvitsad ja käib kõrvitsamüük ning Moskvas hulguvad tänavatel maskeeritud noored, küsides: "Komm või pomm?", siis Eestis on halloween püsinud rohkem lasteaedades ja restoranide teemaõhtutena," kostab folklorist Mare Kõiva, kui uurida, kas halloween saab mardi- ja kadripäevale saatuslikuks.

Kõiva sõnul ei ole halloween Eestis, nagu ka Põhjamaades, läbilöögipüha – seda võrreldes osa Euroopa ja Ameerika suurlinnadega.

Ometi on tõsiasi, et meilgi on see 31. oktoobril peetav püha populaarsust kogumas ning kohati näib, nagu oleks meie oma mardi- ja kadripäev unustuse hõlma vajumas. Kõiva tõdeb, et ühe või teise tähtpäeva menukus sõltub sellest, kui palju seda esile tõstetakse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.11.2017
ÕL VIDEO | Vaata, kuidas Kadri Voorand ja Andre Maaker kadrijooksuks harjutavad!
09.11.2017
ÕL VIDEO | Õhtuseks marti jooksmiseks laul puudu? Ruslan ja Rute Trochynskyi õpetavad!
07.11.2017
SELJATAME HALLOWEEN'I! Mardisandikoolitusel õpetatakse pererahvale õnne ja kasvu viima
01.11.2016
Kommi asemel pomm: halloween’itajad ründasid neile kommi andmast keeldujaid toore kanamunaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee